Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ULUS'A BAKKA PROJELERİ KAZANDIRILDI...

ULUS'A BAKKA PROJELERİ KAZANDIRILDI.

Okunma: 643

06.02.2019 16:34

Facebook'ta Paylaş

Ulus Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce, BAKKA  Teknik Destek   Kapsamında İki Projeye imza atıldı.

 

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında Ulus Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce başvuru yapılan, “Proje Döngüsü Eğitici Eğitimi” ve “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitici Eğitimi” projeleri kabul edildi.

 

Ulus Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Kubilay Kocamanel ve BAKKA yetkililerince sözleşme imzalandı.

 

“Proje Döngüsü Eğitici Eğitimi Projesi” ile 20 kişilik kadroya proje yazma ve proje eğitimi verme eğitimi verdirerek Ulus İlçesinde fikirlerin projeye dönüştürülmesini sağlamak ve devamında da proje fikrini ve yazma yetkinliğini okullarda dahil olmak üzere tüm kamu kurumlarına yaygınlaştırmak hedefleniyor.

 

Ulus Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Kocamanel projelere ilişkin açıklamasında, “Bu çalışmanın birinici temel gerekçesi fon ve hibelerden bölgemizin yararlanmasını sağlayarak kurumlarımızın daha verimli hizmet verir hale gelmesine ve bölgenin kalkınmasına katkı sağlamaktır. Yapılan çalışmalarda iş kazalarının %98 inin, meslek hastalıklarının ise %100 ünün önlenebileceği ön görülmektedir. Oranlar kazaların önlenmesinde bilinçli  personelin ne kadar önemli olduğuna vurgu yapmaktadır. Bu kapsamda “İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitici Eğitimi” projesi ile 20 öğretmen ve kamu presoneline 10 gün eğitim verilmesi planlanmıştır. Yapılan proje ile çalışanlarımızın bilinçlenmesi ve bölgemizdeki kaza oranlarının azalması amaçlanmaktadır.” dedi.

 

Kocamanel açıklamasının devamında, “Ayrıca kurumumuzun tabi olduğu Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumları programları çerçevesinde kurumda görevli öğretmen ve diğer personelin yetiştirilmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için gerekli tedbirleri almak, eğitim öğretim ihtiyaçlarını belirleme çalışmalarının yanı sıra kurumun ihtiyacına göre program geliştirme, yönetim, bütçe ve benzeri konularda planlama ve düzenleme çalışmalarının yapılmasını sağlamak, kurumlarda veya diğer kurum ve uruluşların iş birliğinde yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde projeler hazırlamak Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü olarak görevlerimiz arasında yer almaktadır.” dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04079
0.041272020-05-28 10:09:10