Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ULUS HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDE BELGE TÖRENİ

280 saatlik Hasta Kabul İşlemleri kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerler sertifikalarını düzenlenen törenle teslim aldılar.

Okunma: 3585

21.04.2017 15:54

ulus halk eğitim merkezi, kubilay kocamanel, halk eğitim kursu, hasta kabul işlemleri kursu, iş kur, ulus belediye başkanı hasan hüseyin uzun, ulus kaymakamı recep hasar, ulus ilçe milli eğitim müdürü levent ok, iş kur müdürü adnan arslan,
Facebook'ta Paylaş

 

Ulus Halk Eğitim Merkezi ve Bartın Çalışma ve iş Kurumu İl Müdürlüğü’nce yapılan protokol kapsamında  düzenlenen ve 20 kursiyerin başarı ile tamamladığı 280 saatlik  Hasta Kabul İşlemleri   kursunun belge töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Ulus Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kubilay Kocamanel  vatandaşların istekleri doğrultusunda akşamları, hafta sonları ve yaz tatilleri boyunca kurumda ve okullarda kurslar açmaya devam edeceklerini söyledi.

 

Ulus Halk Eğitim Merkezi ve Bartın Çalışma ve iş Kurumu İl Müdürlüğü’nce yapılan protokol kapsamında düzenlenen 280 saatlik Hasta Kabul İşlemleri kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerler sertifikalarını düzenlenen törenle teslim aldılar.

 

Belge teslim törenine Ulus Kaymakamı Recep Hasar, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Bartın Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Adnan Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent Ok, Ulus Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kubilay Kocamanel, kurslarda görev alan öğretmen ve usta öğreticilerle kursiyerler ve yakınları katıldı.

 

Beşikten mezara kadar eğitim

 

Törende konuşan Ulus Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kubilay Kocamanel Halk Eğitim merkezlerinin Milli Eğitim faaliyetleri içerisinde büyük bir öneme sahip olduğunun altını çizerek, “Hayat Boyu öğrenmede, eğitimin içinde olan Halk Eğitim Merkezleri, beşikten mezara kadar eğitim ilkesinden hareketle tüm bireylere toplumun içindeki tüm renklere hizmet vermeyi kendisine amaç edinmiştir. Her yaşa ilgiye ve çağın ihtiyaçlarına uygun eğitimlerin verildiği, hayat boyu öğrenme merkezlerine dönüşmüştür. Yaygın eğitim toplumda sorumluluk yüklenmiş bireylerin ve toplumların çalışma gücünü arttırmak, yaşam seviyelerini yükseltmek için yapılan, planlı programlı ve hayat boyu devam eden bir eğitimdir.” Dedi.

 

Kursiyerlerimize hayırlı uğurlu olsun

 

2016-2017 eğitim öğretim yılında  Mesleki ve Teknik Kurslar Kapsamında Ulus Halk Eğitim Merkezi ile Bartın Çalışma ve iş Kurumu İl Müdürlüğü’nce yapılan protokol kapsamında  280 saatlik  Hasta Kabul İşlemleri   kursunun tamamlandığını kaydeden Kocamanel, “Hasta Kabul İşlemleri  kursumuzu bitirmiş bulunmaktayız. 20 kursiyerimiz teorik ve uygulamalı eğitimlerini tamamlamış olup belge almaya hak kazanmıştır . Kursiyerlerimize hayırlı uğurlu olsun.” Şeklinde konuştu.

 

Kurslar açmaya devam edeceğiz

 

Ulus Halk Eğitim Merkezi’nde verilen diğer kurslar hakkında da açıklamalarda bulunan Kocamanel, “Bartın Çalışma ve İş Kurumu  İl Müdürlüğümüzle protokol Kapsamında 272 saatlik  Aşçı Çırağı Kursumuzu   17 Nisan 2017 Tarihinde Açmış bulunmaktayız . Bu kursumuz 15 kursiyerimizle devam etmektedir. Kumluca Beldemizde Müdürlüğümüz,  Bartın Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Bartın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arasında üçlü Protokol kapsamında genç çiftçi projesi kapsamında 25 kursiyerimizle 80 saatlik Süt Sığırı Yetiştiriciliği  kursumuz da  başlamış olup bu kursumuz 21 Nisan’da sona erecektir.  Yoğun Talep Üzerine Ulus İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzle kendi modülümüzden 20 Kursiyerlerimize süt sığırı yetiştiriciliği kursunun ikincisini açmış bulunmaktayız. Açılmış olan kurslarımızdaki kursiyerlerimize Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzce günlük ücretleri ödenmekte ve sigortaları yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda akşamları, hafta sonları ve yaz tatilleri boyunca kurumumuzda ve okullarımızda kurslar açmaya devam edeceğiz.” Dedi.

 

Destek verenlere teşekkür

 

Kocamanel konuşmasının sonunda kurumun tüm çalışmalarına desteklerinden dolayı Ulus Kaymakamı Recep Hasar, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Bartın Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Adnan Arslan, Ulus Milli Eğitim Müdürü Levent Ok ve kurslarda görev alan öğretmen - usta öğreticilere ve kursiyerlere teşekkür etti.

 

Törende konuşmaların ardından Hasta Kabul İşlemleri kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlere belgeleri protokol üyelerince takdim edildi.

Etiketler: ulus halk eğitim merkezi, kubilay kocamanel, halk eğitim kursu, hasta kabul işlemleri kursu, iş kur, ulus belediye başkanı hasan hüseyin uzun, ulus kaymakamı recep hasar, ulus ilçe milli eğitim müdürü levent ok, iş kur müdürü adnan arslan,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.05762
0.058082019-09-23 09:50:12