Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ULUS'TA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

...

Okunma: 2099

02.08.2017 13:05

yılmaz tunç, ulus, ulus çayı, çerçi deresi, ıslah, proje
Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus ilçe merkezinden geçen Ulus Çayı ve Çerçi deresi taşkın koruma çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Ulus çayının ıslahı projesi, Ulus ilçesine değer katacak önemli bir projemiz, tamamlandığında Ulus’un çehresi değişecek, Ulus’un şirinliğine ayrı bir güzellik katacak” dedi.

 

30 Haziran 2015 tarihinde de yapım ihalesi gerçekleştirilen ve inşaat çalışmaları hızla devam eden Ulus Çayı ve Çerçi deresi taşkın koruma çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Tunç, yaklaşık maliyeti 12 milyon lira olan bu önemli projenin yapım inşaatının hızla devam ettiğini, proje ile Ulus Çayında, 2364 m çift taraflı kargir duvar inşa edildiğini belirterek,  2 adet çelik yaya köprüsünün yapılacağını ve korkulukların imal edileceğini, Çerçi Deresinde de, 688 m çift taraflı betonarme duvar yapıldığını, korkuluk ve 1 adet menfez ile yan derelerde de 3 adet tersip  bendinin inşa edileceğini söyledi.

 

Milletvekili Tunç, “Ulus ilçe merkezini taşkınlardan koruyacak ve rekreasyon ve yaya köprülerinin yapımının ardından ilçeye değer katacak yaklaşık maliyeti 12 milyon liralık yatırım için Ulus ilçe halkı adına başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na DSİ yetkililerine teşekkür ediyorum. Müteahhit firma işçilerine kolaylıklar diliyorum.” Dedi.

Etiketler: yılmaz tunç, ulus, ulus çayı, çerçi deresi, ıslah, proje
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.07801
0.078422020-05-26 07:05:29