Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ULUS'TA GARİP OLAYLAR!

ULUS'TA GARİP OLAYLAR!

Okunma: 887

20.02.2019 11:48

Facebook'ta Paylaş

Ulus’ta yaklaşan yerel seçim öncesi ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Yaşanan son ilginç gelişme ise ilçedeki ilan ve reklam panoları üzerinden gerçekleşti. İddialara göre Ulus İlçe Seçim Kurulunca Ulus Belediyesine sabit ilan ve reklam panolarının yerleri soruldu. Ulus Belediyesi ise ilçede ilan ve reklam panosu olmadığı yanıtını verdi. İtirazlar üzerine ilçede inceleme yapılırken İlçe Emniyet Amirliği ekiplerince ilçedeki reklam panoları fotoğraflanarak tespit edildi ve Ulus Belediyesi yetkilileri hakkında Ulus Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

 

Bartın’ın Ulus  ilçesinde 31 Mart yerel seçimleri öncesinde birbirinden ilginç olaylar yaşanıyor. Daha önce fotoğraf çekim krizi bu defa İlçe Seçim Kuruluna bildirilmeyen ilan ve reklam panoları nedeniyle devam etti.

 

Panolar fotoğraflanarak tespit edildi

 

CHP Ulus İlçe Başkanı Yaşar Yıldırım yaptığı açıklamada Ulus Belediyesi yetkilileri hakkında Ulus Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu belirtip, “Ulus ilçemizde 31 Mart yerel seçimleri öncesi gariplikler devam ediyor. Son olarak adayımız ile Ulus ilçemizde çektirmek istediğimiz fotoğrafa şikayeti ile engel olmaya çalışanlar, hukuk dışı uygulamalara bir yenisini daha kattı. Ulus İlçe Seçim Kurulunca; Ulus Belediyesine resmi yazı ile sorulan “Belediye sınırları seçim bölgesindeki ticari amaçlı sabit ilan ve reklam panolarının yerleri neresidir?” sorusuna 06 Şubat 2019 tarihli resmi yazı ile Ulus Belediyesince “Belediye sınırları içerisinde ilan ve reklam panosu olmadığı daha önce bildirilen 5 adet ilan ve reklam panosunun Seçim Kuruluna sehven bildirildiği” cevabı verilmiştir. İlçe Seçim Kurulunda bulunan CHP, MHP ve SP üyelerinin bu yazıya itiraz etmeleri üzerine İlçe Seçim Kurulu Başkanlığınca konunun araştırılması için İlçe Emniyet Amirliğine resmi yazı yazılmış ve konunun araştırılması neticesinde ilan ve reklam panoları fotoğraflanarak tespit edilmiştir. Bu gelişme sonucunda Ulus Belediyesi yetkilileri hakkında Ulus Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.” dedi.

 

Demokrasi geleneğine gölge düşürüyor

 

Yıldırım açıklamasının devamında Belediye Başkanı Uzun’un ilçedeki seçim ve demokrasi geleneğine gölge düşürdüğünü de sözlerine ekleyerek, “Ulus Belediyesince 24 Haziran 2018 seçimlerinde partimizden (CHP) 1.400 TL ilan ve Reklam panosu bedeli alınmıştır. Diğer siyasi partilerde bu panoları kullanmış ve bedelini ödemişlerdir. Şimdi yok denilen ve polisin fotoğraflarla tespit ettiği panolar aynı panolardır. Bizler olmayan panolara ücret ödemeyeceğimize ve panoların varlığı tüm kamuoyunca bilinmesine rağmen başkanın bu tutumunu anlamakta güçlük çekiyoruz. AKP’li Başkan Hasan Hüseyin Uzun’un keyfi tutumu Ulus’ta ki seçim ve demokrasi geleneğine gölge düşürmektedir. Başkan Uzun’u, Belediye Başkanlığı görevini “ULUBEL” şirket yönetim kurulu başkanlığı ile karıştırmamaya, belediyenin bir kamu kuruluşu olduğunu hatırlayarak tarafsızlık ilkesinden ödün vermemeye davet ediyoruz.” dedi.

 

 
  •  

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04097
0.041422020-05-29 19:09:34