Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ULUS’TAN MEHMETÇİĞE ANLAMLI VE BÜYÜK DESTEK

...

Okunma: 2311

26.02.2018 17:28

ulus, ilçe, milli eğitim, levent ok, mehmetçik, kampanya, destek, mektup, 101, 101 mektup, bartın, bartın haber, bartın tv
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın’ın Ulus ilçesine Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mehmetçik Vakfına yardım kampanyası başlatıldı. İlçedeki tüm okulları kapsayan kampanyaya ilginin yoğun olduğunu kaydeden Ulus İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent Ok amaçlarının öncelikle okullarımızda bulunan öğrencilerimizin vatan, millet, bayrak, devlet sevgisini geliştirmek olduğunu söyledi.

 

Vatan sevgisini geliştirmeyi amaçlıyoruz

 

Zeytin Dalı Harekatının devam ettiği şu günlerde Ulus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçe genelindeki tüm okullarda Mehmetçik Vakfına yardım kampanyası başlatıldı. Kampanyayla ilgili açıklamalarda bulunan Ulus İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent Ok, “Tüm vatandaşlarımızda olduğu gibi biz kurum müdürleri arkadaşlarımızla da müdürler kurulumuzda ne olur ne gidebilir diye tartışıyoruz. 2 cephe vardır. Birinci cepe bire bir sıcak çatışmaya girer. İkinci cephede  arkada kalan dualarla ya da başka şekilde katkı veren halk cephesidir. Bununla ilgili biz de bir çalışma yapalım. Okullarımızda bir yardım kampanyası başlatalım dedik. Bu durumu Sayın Kaymakamımızla da paylaştık. Kendisi güzel bir proje olduğunu ifade ettik. Zaten Türkiye’nin birçok ilçesinde böyle projeler yapılıyor. Buradaki amacımız öncelikle okullarımızda bulunan öğrencilerimizin vatan, millet, bayrak, devlet sevgisini geliştirmek. İyi geri dönüşler oluyoruz” dedi.

Bu bilinci yakaladıklarını görüyoruz

 

Öğrencilerin Mehmetçik için kendi harçlıklarından fedakarlıkta bulunarak kampanyaya destek olduğunu da ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ok, “Bizim çocuklarımızın gülmesi için kendi çocuklarını yetim bırakan yiğit askerlerimiz Mehmetçiklerimiz var. Okullarımızdaki öğrencilerimizin gülmesi için askerlerimiz kendi canlarını feda ediyorlar.  Kampanyayla ilgili de muhteşem geri dönüşler var. Hatta bir ortaokul öğrencimiz biriktirdiği 140 TL’yi bağışladı. Demek ki çocuklarımızda vatan, bayrak,  devlet sevgisi bilinci var. Çocuklar kendi harçlıklarından fedakarlık yapıyorlar. İsteğimiz okul cağındaki çocuklarımızın bu bilinci yakalamasını istiyorduk. Bu bilinci yakaladıklarını görüyoruz” Diye konuştu.

 

Öğrencilerden 101 mektup gidecek

 

Mehmetçiğe destek kampanyasının yanı sıra ilçeye bağlı Abdipaşa Çok Programlı Lisesinde “Mehmetçiğe 101 Mektup” isimli bir proje daha başlatıldığını kaydederek açıklamalarına devam eden Müdür Ok, “Mehmetçiğe 101 mektup projesi başlattık. Şuanda mektuplarımız tamamlandı. Nasip olursa onları Hatay’a göndereceğiz. Bu projeyi Abdipaşa Çok Programlı Lisesiyle birlikte yapıyoruz. Güzel şeyler olacaktır. Bizim de elimizden gelen bu. Elimizden ne geliyorsa tüm okullarımızda öğretmen, veliler ve öğrencilerimizle birlikte Mehmetçik Vakfına Yardım Kampanyası başlattık” dedi.

 

Okumanın öneminin bilincinde olan bir ilçeyiz

 

Müdür Ok  Ulus ilçesinde ki eğitim ve öğretim faaliyetlerinin geneline ilişkinde bilgiler aktarırken, “İlçemize bağlı 18 okulumuz var ve Bartın’ın en büyük ilçesiyiz. Biz TEOG yerleştirmede ilçeler arasında birinci ilçeyiz. 2014 yılından beri birinciliğimiz devam ediyor. Bölgemizin çocuklarının okuma oranı gerçekten yüksek. Okumanın öneminin bilincinde olan bir ilçeyiz. Eğitim düzeyimiz ilde parmakla gösterilecek şekilde. Okuma-yazma seferberliğini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan başlattı. Proje kapsamında biz de dahil olduk. Şuanda Kumluca, Abdipaşa, Ulus ve Zafer Köyünde alt komisyonlarımızı kurduk. Komisyonun başkanlığını Sayın Kaymakamımız yapıyor. Okuma-yazma bilmeyen vatandaşlarımız için devletimizin tüm imkanlarını seferber etmeye hazırız. Elimizden ne geliyorsa onunla ilgili çalışmalara devam ediyoruz. Güzel olacağına inanıyoruz. “ dedi.

 

Kurslarla ilgili bölgeler kuracağız

 

Türkiye genelinde okuma-yazma bilmeyenlerin oranının 2 milyon kişiye düştüğünü ve projeyle birlikte yüzde 50 oranında azalma olacağını  tahmin ettiklerini kaydederek açıklamasını sürdüren Ok, “Muhtarlıklarımızdan da bize bu konuda geri dönüşler var. Çalışmalarımız devam ediyor. Mart ayının 5’inde kurslara başlayacağız.  Kurslarla ilgili bölgeler kuracağız. Gerekirse köylere de kurslar açmayı düşünüyoruz. Halkımızı yormadan bu çalışmaları gerçekleştirmek istiyoruz.” dedi.

Etiketler: ulus, ilçe, milli eğitim, levent ok, mehmetçik, kampanya, destek, mektup, 101, 101 mektup, bartın, bartın haber, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.03245
0.032892020-05-28 21:24:27