Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
UMRE KAFİLESİ DUALARLA UĞURLANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile Bartın’dan umreye gidecek olan son kafile dualarla uğurlandı.

Okunma: 4768

04.05.2017 19:31

umre, umre kafilesi, bartın umre, il müftüsü mahmut gündüz, diyanet umre programı,
Facebook'ta Paylaş

 

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonunda Bartın’dan umreye giden 30 kişilik kafile dualarla uğurlandı. Uğurlama töreninde bazı umreciler ve yakınları göz yaşlarına hakim olamadı.

 

Umreciler için Bartın Kapalı Pazaryerinde tören düzenlendi. İl Müftüsü Mahmut Gündüz’ün de katıldığı umrecileri uğurlama töreninde önce dualar edildi. Daha sonra bir konuşma yapan İl Müftüsü Gündüz umrecilerin Allah’ın misafirleri olarak kutsal topraklara gittiklerini kaydederek, “Bartın’dan umreye giden vatandaşlarımızın sayısı her sene artış göstermekte. Umreye giden tüm kardeşlerimizden ülkemiz için dua etmelerini bekliyoruz. Peygamber Efendimiz Kabe'de kılınan her namaza yüz bin namaz sevabı verildiğini, Kabe'ye girenlerin günahlarının döküldüğünü bize haber vermektedir. Allah bu anlayış şuuru içerisinde gidip oralarda sorumluluğunuzu yerine getirmeyi nasip etmesini dilerim. Kutsal mekanlarda ilimiz halkı ve tüm İslam alemi için dualarınızı eksik etmeyiniz. Bizden Peygamberime selam götürünüz. Çıkmış olduğunuz bu kutsal yolculukta yüce Mevla yolunuzu açık etsin” dedi.

 

Konuşmaların akabinde umreciler otobüse bindirilerek Ankara Esenboğa Havalimanı’na uğurlandılar. Esenboğa Havalimanı’ndan uçakla kutsal topraklara ulaşacak olan umrecileri uğurlamaya çok sayıda vatandaşta iştirak etti. Uğurlama esnasında bazı umreciler ve yakınları gözyaşlarına hakim olamazken duygu dolu anlar yaşandı.

 

Bartın’dan umreye uğurlanan 30 kişilik kafilenin yanı sıra bu yıl içerisinde acenteler de dahil olmak üzere 800 kişinin kutsal topraklara uğurlandığı öğrenildi. Bu yıl ki son umre turu ise Ramazan umresinin olacağı bilgisi edinildi.

 

Etiketler: umre, umre kafilesi, bartın umre, il müftüsü mahmut gündüz, diyanet umre programı,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0408
0.041262020-06-04 23:31:09