Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Üniversite öğrencilerine tarım eğitimi verildi

Okunma: 285

23.11.2022 12:28

Facebook'ta Paylaş

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü demonstrasyon bahçesinde Bartın Üniversitesi öğrencilerine yönelik olarak budama, aşılama ve organik tarım konularında eğitim verildi. 

Eğitime Bartın Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Bölüm Başkanı Doçent Deniz Çelik, Öğretim Görevlisi Nazlı İlke Eken ve Öğretim Görevlisi Veli Koca eşlik etti.

Eğitimde konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Yasin Önder, uygulamalı eğitimlerin önemine vurgu yaparak; “Talep olması halinde kurumsal olarak her konuda Bartın Üniversitesine destek verilecek. Ben de yüksekokul eğitimini Bartın Üniversitesi aldığını ve buradan aldığı eğitim sayesinde Ziraat Fakültesini başarıyla bitirdim.” dedi. 

Bartın Üniversitesi Peyzaj ve Süs Bölümü ile Organik Tarım Bölümünden toplam 32 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen eğitimde, Ziraat Mühendisi Mutlu Keleş tarafından meyve ağaçlarında verim budaması ile kalem ve göz aşıları konusunda uygulamalı eğitim verildi. 

Öte yandan organik tarım üretimi, ilimizde uygulanan organik Trabzon Hurması ve Aronya Projeleri hakkında da bilgiler verildi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00906
0.010182024-06-15 14:49:40