Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÜNİVERSİTE ŞENLİKLERİ BAŞLADI...

...

Okunma: 3715

23.05.2017 18:39

bartın üniversitesi, bartın şenlik, bartın üniversite şenlik,
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Üniversitesi, Bilim, Kültür-Sanat ve Spor Şenliklerinde 13 farklı ülkeden öğrencilerini üniversite kampüsünde bir araya getirdi.

 

 

Bartın Üniversitesi Bilim, Kültür-Sanat ve Spor Şenliklerinde öğrenciler final sınavları öncesi stres attı.

 

Şenlikler, Ağdacı Kampüsüne kurulan ve Türk, Altay ve Moğol halk kültürü simgeleyen Otağın önünde başladı.

 

Bilim, Kültür-Sanat ve Spor Şenliklerinin açılış konuşmasını yapan Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun “Üniversitemizde gerçekleştirilen Bilim, Kültür-Sanat ve Spor Şenliği etkinliklerinde, öğrencilerimizin akademik bilgi birikimlerinin yanında sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif birikimlerini de sağlamayı amaçlıyoruz. Dolayısıyla şenliğimiz müzik ve spor etkinliklerinin yanında bilim, kültür ve sanat etkinliklerini de içermektedir. Bu etkinliklerin bizim için diğer bir önemi ise üniversitemizin kuruluşunun 9. yılını kutluyor olmamızdır. Bilimin, kültürün, sanatın ve sporun içinde olduğu bir etkinlik dizisi ile bu etkinlikleri üç gün süreyle yapmak istiyoruz. Bunu da öğrencilerimizin aktif bir şekilde içinde yer alarak, bizzat zenginleştirdikleri, içeriklerini bizzat oluşturdukları, bundan sonraki yıllarda öğrencilerimizin aktif katkılarının olduğu ve birinci aktör oldukları şenlikler haline getirmeyi planlıyoruz.” dedi.

 

Otağda Türkistan pilavı ikram edildi

 

Bartın Üniversitesi’nde öğrenim gören 13 farklı ülkeden öğrencilerin şenlikler kapsamında kültürlerini tanıttığı açılış töreninde, Suriyeli İsra Gurani’nin keman ve Türkmenistanlı Nurettin Nursiyedov’un gitar dinletisi sundu. Şenlik alanına kurulan otağda ise Türkmen pilavı ve mantısı ikram edildi. Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Rektör Uzun, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, öğretim elemanları ve öğrenciler ikramlardan tadarak, beğenilerini dile getirdi. Ayrıca katılımcılar, Meslek Yüksekokulu (MYO) Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencileri tarafından hazırlanan ürünleri de tattı.

 

Halk Oyunları Ekibi gösterisiyle büyüledi

 

Şenlikler kapsamında, geçtiğimiz günlerde Muğla’da gerçekleştirilen Halk Oyunları Şampiyonasında horon dalında Türkiye birincisi olan Bartın Üniversitesi halk oyunları ekibi de sahne aldı. Trabzon yöresinden oyunlar sergileyen Doç. Dr. Taner Bozkuş yönetimindeki halk oyunları ekibinin gösterisi uzun süre alkışlandı.

 

İlk günde 3 ayrı sergi ziyarete açıldı

 

 

Bilim, Kültür-Sanat ve Spor Şenliklerinin ilk gününde konferans salonu fuaye alanında 3 sergi katılımcıların ziyaretine açıldı. Grafik Tasarım Programı tarafından “Öğrenci Mezuniyet Sergisi” ile öğrenciler farklı temalarda tasarımlarını sergiledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri" anısına düzenlenen “Afiş Tasarım ve Video Sanatı Yarışması”nda başarı ve mansiyon ödülü alan iki afiş de sergide yer aldı. Mobilya Dekorasyon Programı tarafından “Ahşap Ürünler Sergisi” nde ise Mobilya Dekorasyon Atölyesinde üretilen mobilyalar sergilendi.

 

Çetin Asma Koleksiyonundan Fotoğraflarla Bartın Tarihi aktarıldı   

 

Bartın’da yerel tarih alanında tanınan koleksiyoner Çetin Asma’nın sergisinde ise katılımcılar tarihe kısa bir yolculuk yaptı. Asma’nın ziyaretçilerle bilgiler verdiği sergide, onlarca yıl öncesine ait Bartın fotoğrafları görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. 

Etiketler: bartın üniversitesi, bartın şenlik, bartın üniversite şenlik,
Okuyucu Yorumları

Selim özkan

23.05.2017

Inkumu yolunuda bi haber yerli yabancı bi cok ziyaretcinin geleceği önemli yerlerden ancak kac km yolda bi tane yol çizgisi yok yolu ayiran cizgiler kaybolmuş bu kadar bakimsiz bir inkumu yolu olamaz sonra kaza oldu tüh demeyelim rica ediyorum başı boş eşeklerde ayri bi haber

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.05367
0.054182020-05-25 10:53:03