Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÜNLÜ İSİM İBEV İÇİN BARTIN'A GELDİ...

...

Okunma: 10388

13.05.2017 16:50

ibev, inci bankoğlu, inci bankoğlu vakfı, nebahat çehre, nebahat çehre bartın
Facebook'ta Paylaş

 

Kız çocuklarının eğitim hayatlarının daha iyi seviyelere taşınması, fırsat eşitliği tanınması, eğitimde ve iş hayatında en yüksek oranda yer almaları ve ilerici çağdaş kadın kimliğinin ülkemizde hak ettiği düzeye gelmesi konusunda çalışmalar yapmak üzere kurulan, kurucusu İnci Bankoğlu’nun ismini taşıyan İnci Bankoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı (IBEV) Bartın’da bir sosyal etkinliğe daha imza attı.

 

Sevgi seli ile karşılaştılar

 

Geliri kız çocuklarının eğitim hayatlarında değerlendirilecek etkinlik Kaf Konak’ta gerçekleşirken etkinliğin sürpriz konukları ise sinema ve dizi oyuncusu Nebahat Çehre, eski mankenlerden Deniz Zorlu ve mimar Sumru Eren oldular.

Kuruluşundan bugüne yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren vakıf 21 kız öğrenciye karşılıksız burs verirken kız öğrenciler için yurt çalışmalarına da devam ediyor. Son olarak kahvaltı ve kermes programı düzenleyen vakıf ünlü isimleri de Bartın’la buluşturdu. Ekranların sevilen ismi Nebahat Çehre ile birlikte eski mankenlerden Deniz Zorlu ve mimar Sumru Eren Bartın’da ki programda sevgi seli ile karşılaştılar.

 

İnci Bankoğlu: “Herkese teşekkür ediyorum”

 

Kahvaltı ve kermes programına katılımlarıyla destek olan herkese teşekkürlerini sunan İnci Bankoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı (İBEV) Mütevelli Heyeti Başkanı İnci Bankoğlu, vakfın kurulduğu günden bu yana kız öğrencilerin eğitim hayatlarına katkı sunmak üzere görev yaptığını ve yapmaya devam edeceğini ifade ederek, “Bugün burada olan tüm dostlarıma, destek veren herkese teşekkür ediyorum. Misafirlerimize katılımlarından ve ekibimize de çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.” Dedi.

 

Semdal Çınçın: “Vakfımız genç kızlar için çalışmalar yapmakta”

 

Vakfın Mütevelli Heyeti Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Semdal Çınçın’da yürütülen çalışmalarla ilgili açıklamalarında, “Vakfımız İnci Bankoğlu’nun gönül zenginliğinden güç alıp, gelirinin 3’te 2’sini Bartınlı kız öğrencilere karşılıksız burs verme koşulunu senedine yazarak kurulmuştur. Vakfımız, genç kızlarımızın eğitimli, bilinçli yaşadığı ülkedeki medeniyet seviyesini artıracak donanıma sahip, her konuda söyleyecek sözü olan, bağımsız bireyler olarak yetişmelerini hedeflemektir. Kız öğrencilere fırsat eşitliği tanınmasını eğitimde ve iş hayatında kızlarımızın en yüksek en yüksek oranda yer almasını, Bartın yöresinin tanınırlığı, öğrencilerin yaşadıkları kentle ilgili farkındalıklarını ve kültürel faaliyetlere olan ilgilerini artırmak adına çalışmalar yapmaktadır. Bu kapsamda düzenlemiş olduğumuz ‘Anneler Günü’ öncesi kahvaltı ve kermes etkinliğimize katılma nezaketi gösteren Sayın Nebahat Çehre, Sayın Deniz Zorlu ve Sayın Sumru Eren’e desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.

 

“Yurt yapmak için çalışmalara başlandı”

 

Vakfın kuruluşundan bu yana çok kısa bir süre geçmesine karşın 21 tane Bartınlı kız öğrenciye karşılıksız burs sağladığını ifade eden Çınçın, “Bu sayının her sene katlanarak artması en büyük hedefimizdir. Kuruluş amacımız doğrultusunda vakfımız, Bartın’da kız öğrencilerimize yönelik yurt yapmak için çalışmalara başlamıştır. Gençlerin Kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak bir kültür evinin yapımına başlanmıştır. Bunun yanında gençlerin hayal gücünü zenginleştirmek, sanata ve çevreye duyarlı bireyler olmalarını sağlamak amacıyla ödüllü yarışmalar düzenlenmiş, fuarlara ve önemli günlere katılım sağlanmıştır. Fotoğraf sergileri ve kermesler düzenlenmiştir. Bu amaçlar doğrultusunda maddi ve manevi birikimini ortaya koyan İnci Hanımın vakfımız aracılığıyla pek çok genç kızımız, aydınlık yarınlara umutla adım atacaktır. Vakfımıza desteğini esirgemeyen ve yalnız bırakmayan siz değerli dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” Diye konuştu.

 

Nebahat Çehre: “Bartın harika bir yer”

 

Etkinliğin ilgi odağı olan ekranların sevilen ismi Nebahat Çehre ise hayır kermeslerine ülke genelinde katılmaya çalıştıklarını kaydedip, “Bu tür hayır kermeslerine ülke genelinde katılıyoruz. Ben bu tür sosyal etkinliklere destek oluyorum. Sürekli de oldum. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Bartın harika bir yer. Daha tam gezmememe rağmen bunu görebiliyorum. Ancak tam anlamıyla Bartın’ı gezeceğim. İnsanları çok sıcak. Bugün kermesin gerçekleştirildiği mekan da harika.” Dedi.

 

Konuklara tel kırma hediye edildi

 

Kermeste yiyecekten giyeceğe, süs eşyalarından el işi göz nuru birçok hediyelik eşya yardımseverlerin beğenisine sunuldu.  Ayrıca etkinlik sonunda Nebahat Çehre, Deniz Zorlu Sumru Eren’e İnci Bankoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı (İBEV) Mütevelli Heyeti Başkanı İnci Bankoğlu tarafından Bartın işi tel kırma hediye edildi.

Etiketler: ibev, inci bankoğlu, inci bankoğlu vakfı, nebahat çehre, nebahat çehre bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.06581
0.06632019-08-17 15:36:44