Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
VALİ DİRİM KARNE DAĞITTI

Öğrenciler Vali Dirim'i çiçeklerle karşıladılar...

Okunma: 4266

20.01.2017 18:00

karne dağıtım, gürgenpınarı,
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da eğitim öğretim gören 30 Bin 746 öğrenci için yarıyıl tatili başlarken öğrenciler gibi velilerde karne heyecanı yaşadı.

Tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da öğrenciler yarıyıl tatiline girdi. Öğrenciler gibi velilerde karne heyecanı yaşarken Bartın’da 30 Bin 746 öğrenci için yarıyıl tatili başladı. 2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı ise 6 Şubat 2017 Pazartesi günü başlayacak.

 

Bartın’da toplam 1873 derslikte eğitim öğrenim gören öğrencilerin karne heyecanı yaşadıkları günde Bartın Valisi Nusret Dirim Gürgenpınarı İlkokulu’nda öğrencilerle bir araya gelip karne dağıttı.

 

Bartın Valisi Nusret Dirim’e İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Dz.P.Alb. Vedat Selvitop, Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun ile bazı daire ve kurum müdürleri de eşlik etti.

 

Gürgenpınarı İlk ve Ortaokulu'nda düzenlenen karne dağıtım töreninde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Bartın Valisi Nusret Dirim ve protokol üyeleri sınıfları gezerek karne dağıtımı gerçekleştirdiler.Öğrencilerle sohbet eden ve öğrencilerden başarılarının devamını isteyen Vali  Dirim, Bartın'da öğrencilerin karne sevincine ortak olduklarını belirtirken Bartın’da 30 bin 746 öğrencinin karne aldığını söyledi.

 

Bunlar çok güzel hatıralar

 

Gürgenpınarı İlköğretim Okulu’nda öğrencilerin sevinç ve motivasyonlarını çok güzel bulduğunu ifade eden Vali Dirim, “Artık çocuklarımız sistemden notlarına bakabiliyorlar. Karne artık biraz daha sembolik gibi ama tabi başarı belgeleri, teşekkür belgeleri ve iftihar belgeleri ömür boyu saklanıyor. Bizler de dosyalarımızda hala saklıyoruz. Bunlar çok güzel hatıralar.” Dedi.

 

Teşekkür ediyoruz

 

Gürgenpınarı İlkokulu’nun Bartın'a da entegre bir okul olduğunu da ifade eden Vali Dirim, “Her ne kadar mücavir alan dışında olsa da köy statüsünde olsa da Bartın'dan bir farkı olmadığını düşünüyoruz. Geleceği zaten buranın artık Bartın'ın bir mahallesi olarak devam edecektir. Öğrencilerimizin de durumlarından bir köy okulundan çok şehir okulunda eğitim öğretim gördükleri hissediliyor. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Hepinize iyi bir tatil, iyi bir dinlenme dönemi diliyorum. Önümüzdeki yarıyıl da buluşmak üzere.” Diye konuştu.

Etiketler: karne dağıtım, gürgenpınarı,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.93175
0.932552020-06-06 12:39:59