Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
VALİLİKTE BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

...

Okunma: 2912

25.06.2017 15:26

Facebook'ta Paylaş

BARTIN PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞMA PROGRAMINDA BULUŞTU

 

Bartın Protokolü bayramlaşma programında bir araya geldi. Valilik Binasında gerçekleşen bayramlaşma programına Vali Nusret Dirim ev sahipliği yaptı.

Bayramlaşma programına AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Eminyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, 22. Dönem Bartın Milletvekilleri Asım Kulak ve Hacı İbrahim Kabarık, Bartınspor Başkanı Mehmet Bulut, Bartın Tv Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Aydın, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda protokol üyesi katıldı.

 

Bayramlaşma programında konuşan Vali Dirim tüm Müslüman âleminin Ramazan bayramını tebrik ederek, “Bayramların özelliği sevinçleri paylaşmak. Kırgınlıklar varsa onlardan arınmak. Birbirimizi arayıp sormak. Bayramların toplumda kaynaştırıcı etkisi var. Biz bugün Bartın’ın birçok köylerinde normal nüfusun kat kat üstünde vatandaşlarımızın Bartın’a geldiğini görüyoruz. Tabi ki bizim bölgemizde çok sayıda insanın dışarıdan geldiğini biliyoruz. Ciddi bir doluluk var. Amasra, İnkumu ve diğer turizm bölgelerimizde doluluk söz konusu. Esnafımız da bu anı bekliyordu. Geçtiğimiz yıl biraz sönük geçmişti. Turizm hareketliliği zayıf olmuştu. Bu yıl havaların ısınmasıyla deniz sezonu da başlamış oldu. İşletmelerimize ve esnaflarımıza da hayırlı bol kazançlar diliyorum bu vesile ile. Tabi ülkemizin her yerinde bayramın aynı sevinçle kutlanmadığını biliyoruz. Tüm Müslüman toplumlarında aynı sevinci insanlar maalesef paylaşamıyorlar. Acı çeken ülkeler var. Dünyanın birçok noktasında kardeşlerimiz bir araya gelemiyorlar ve bayramlaşamıyorlar. Acı çeken çok insan var. O insanların da acılarından kurtulmalarını diliyoruz. Tüm İslam coğrafyalarında acıların sona ermesini diliyor herkese iyi bayramlar diliyorum.” dedi.

 

Vali Dirim bayramlaşma programında tüm davetlilerle tokalaşarak bayramlaştı ve sohbetlerde bulundu.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.14913
0.149542020-05-29 18:43:56