Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
VATANDAŞIN ECZANE ÇİLESİ

Sesimizi duyan yok mu???

Okunma: 61

20.09.2021 16:05

Facebook'ta Paylaş

Bartın’da artan nüfusa karşın nöbetçi eczane uygulamasında vatandaşların tek eczaneye mahkum edilmesi tepkileri de beraberinde getiriyor.

 

Her geçen yıl nüfus artışının yaşandığı Bartın’da merkeze bağlı köyler ve kent merkezinde oturan vatandaşlar sağlık problemleri yaşadıklarında aldıkları tedavi hizmetinin ardından nöbetçi eczane uygulamasında tek nöbetçi eczane ile hizmet verilmesine tepkili.

 

Sağlık problemleri dolayısıyla özellikle kamu hastanelerinde sıra beklemek zorunda kalan vatandaşlar aldıkları tedavi hizmetinin ardından nöbetçi eczane kuyruğunda da uzun süre beklemek zorunda kalıyor.

 

Kentin birçok noktasında trafik sıkışıklığına da neden olan tek nöbetçi eczane uygulaması vatandaşları şehrin bir ucundan başka bir ucuna yürümeye, taksi tutmaya ya da özel araçlarıyla gitmeye zorladığı gibi dakikalar boyunca eczane kapısında beklemek zorunda bırakıyor.

 

Vatandaşlar yaşanan sıkıntılara rağmen nöbetçi eczane sayısının neden 2’ye çıkarılmadığını soruyor.

 

Uzun süredir vatandaşların gündeminde olan konuya idari ve siyasi makamlarında sessiz kalması soru işaretleri oluşturuyor.

 

Bizlerde Bartın halkının sesi olarak acilen çift nöbetçi eczane uygulamasına geçilmesini halk yararına talep ederken sorumluluk sahiplerini de göreve davet ediyoruz.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00407
0.004582021-10-21 01:38:49