Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
VELİLER İSYAN BAYRAĞINI ÇEKTİ

Taşımalı eğitim neden ta-şı-na-mı-yor?

Okunma: 11124

16.11.2017 16:21

bartın, taşımalı eğitim, öğrenci, veli, bartın taşımalı eğitim, ihale, milli eğitim, bartın milli eğitim
Facebook'ta Paylaş

VELİLER İSYANDA; TAŞIMALI EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

 

2017-2018 yılı eğitim öğretim yılı başında ihalesi yapıldıktan sonra ihaleyi kaybeden diğer taraflarca itiraz edilen taşımalı eğitim ihalesinde bir türlü sonuca ulaşılamadı.

 

Lise öğrencilerini ilgilendiren taşımalı eğitimin başlamaması binlerce aile ve öğrenciyi mağdur ederken velilerin çocuklarını okullarına göndermek için aylık 100 lira ile 180 lira arasında servis ücreti ödedikleri öğrenildi.

 

Lise çağında 2-3 çocuğu olan bazı veliler her ay 300 ila 400 lira arasında ücret ödemek zorunda kalıyor.

 

Konu ile ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her hangi bir açıklama yapılmazken veliler bu duruma isyan ediyor. Neredeyse eğitim öğretimde ilk yarı yılın bittiğini belirten veliler “Okulların açılması Eylül ayının ortalarıydı. Şimdi Kasım ayı neredeyse bitti. Yaklaşık 3 aydır çocuklarımızın okula gidip gelmesi için servis ücretlerini cebimizden ödüyoruz. Hakkımız olan ücretsiz taşımacılığın parasını biz ödüyoruz. Bu duruma acilen çözüm bekliyoruz. Malum kış ayı şartlarında geçimizi zor sürdürürken her ay ekstradan servis ücreti ödemek zorunda bırakılıyoruz.” şeklinde serzenişte bulundular.

 

İhalenin mahkemelik olmasının kendilerini ilgilendirmediğini ancak durumun mağduriyetini yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, “Devlet ve ilgili Bakanlık bize bu hakkı tanıdıysa Bartın Milli Eğitim Müdürlüğü gerekirse doğrudan temin yapacaktı. Bizim çocuklarımızı okullarına taşıyacaktı. Devlette süreklilik esastır. Bu konuyu BİMER’e CİMER’e kadar yazmayı düşünüyoruz. Hep önümüzdeki hafta önümüzde ki hafta diyerek bizi geçiştirdiler. 3 ay bitti ortada hiçbir şey yok. Olan bizim ekonomimize oluyor.” dediler.

 

Taşımalı Eğitim İhalesinde Ne Olmuştu?

 

Edinilen bilgilere göre taşımalı eğitim ihalesini 1 lira gibi farkla bir başka firma kazanmış, kaybeden firma ise “Bu işte bir iş var” diyerek ihalenin iptali ve yeniden yapılması için önce KİK’e itirazda bulunurken ardından da savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Etiketler: bartın, taşımalı eğitim, öğrenci, veli, bartın taşımalı eğitim, ihale, milli eğitim, bartın milli eğitim
Okuyucu Yorumları

Vatandas

16.11.2017

Her yil ayni sorun ayni dertt ne becerizsiz adamalrlarsiniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.05819
0.058722020-05-31 06:39:25