Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YAKALANDI PİŞMANIM DEDİ

...

Okunma: 4117

23.10.2018 18:14

emniyet, hırsızlık, bisiklet, motosiklet, bartın, ogün vural, emniyet bartın, bartın emniyet, bartın haberleri, hırsızlık haberleri, bartın tv, bartın haberler, aba medya
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da  Esentepe Mahallesi'nde Bartın Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapan A.K. isimli müştekinin  apartmanından 3.500 TL değerindeki bisikletinin çalınması sonrasında şüpheli ya da şüphelilerinyakalanması için çalışma başlatıldı.

 

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce başlatılan çalışmaların ardından bisikleti birçok suçtan sabıka kaydığı bulunan O.K.’nin çaldığı anlaşıldı.

 

O.K. isimli şahıs Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalanırken ilk ifadesinde pişman olduğunu belirttiği öğrenildi.

 

Olayın ardından İl Emniyet Müdürlüğü bisiklet hırsızlığına karşı ne gibi önlemler alınması gerektiği hakkında açıklama yaptı.

 

Açıklamada şu bilgilere yer verildi;

 

➡ Öncelikle Binalarımıza ve iş yerlerimize mutlaka güvenlik kamerası taktırmalıyız. Bununla birlikte;

 

➡ Bisikletlerinizi kitlediğiniz yerin sağlam ve sabit olmasına dikkat edin. Bisikletlerimizi bağladığımız yerin sağlam şekilde zemine çakılı olduğumdan emin olmak için öncelikle onu sallayın.

 

➡ Bisikletlerimizi komple çalmayı başaramayan hırsız sele veya tekerleğini çalmaya çalışabilir. Özellikle kolayca çıkarılabilen ön tekerleyi bisikleti park ettiğiniz yere bağlayın . Pahalı bisikletler için iki kilit kullanmak daha güvenli olacaktır. Çalınabilecek ekipmanları yanınıza alınız.

 

➡ Kilitler hırsızın bisikleti çalma süresini olabildiğince uzatmalı 12mm. İri kalınlıkta bir zincir bisikletin çalınma süresini oldukça geciktirecektir.

 

➡ Bisikletinize mutlaka işaret koyun ve bisikletinizin fotoğrafını çekip kaydedin. Seri numarasını kaydedin.

 

Etiketler: emniyet, hırsızlık, bisiklet, motosiklet, bartın, ogün vural, emniyet bartın, bartın emniyet, bartın haberleri, hırsızlık haberleri, bartın tv, bartın haberler, aba medya
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.25086
0.25122020-05-25 05:28:23