Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YAKIN TARİHTE GÖVDE İNŞAATINA BAŞLANACAK...

...

Okunma: 7467

15.06.2017 17:07

kozcağız, kozcağız barajı, yılmaz tunç, bartın
Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Bartın il merkezini ve Kozcağız beldesini taşkın zararlarından da koruyacak, Bartın’da toplam 24 bin 600 dekar zirai alanın sulanması için gereken suyun depolanmasını sağlayacak olan Kozcağız Barajı’nda çalışmaların hızla devam ettiğini açıkladı.

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr.Veysel Eroğlu'nun iştiraki ile 9 Temmuz 2014 günü temeli atılarak yapımına başlanan inşaat çalışmalarının hızla devam ettiği, Kozcağız Barajı ile ilgili yaptığı açıklamada, depolama hacmi 46 milyon m3 ve temelden yüksekliği 54 metre olan Kozcağız Barajı sulama ve taşkın koruma maksatlı olarak inşa ediliyor. Bartın Irmağı’nın kolu olan Kozcağız Çayı üzerinde inşa edilen barajın fiziki gerçekleşmesi ise yüzde 42 seviyesinde bulunduğunu belirtti.

 

 Milletvekili Tunç, derivasyon tünelinin tamamlandığı projede, su derivasyon tüneline çevrildi. Dolusavak betonu, menba ve mansap batardolarında imalatlar devam ediyor, gövde sıyırma kazıları ise tamamlandı. Barajın gövde inşaatına da yakın zamanda başlanıyor dedi.

 

Milletvekili Tunç, Bartın’da inşaat safhasında 3 adet baraj ve 1 gölet inşaatının olduğunu belirterek, Kozcağız, Kışla, Kirazlıköprü Barajı ile Ulus Eldeş Gölet inşaatlarının taahhüt edilen tarihlerde tamamlanması için çalışmaların titizlikle sürdüğünü, Bartın için çok önemli olan bu dev yatırımları Bartın'a kazandırmak için gerekli hassasiyeti gösterdiklerini söyledi.

Etiketler: kozcağız, kozcağız barajı, yılmaz tunç, bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04106
0.041372020-05-28 21:03:51