Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YAKIN ZAMANDA MÜRACAATLARI ALMAYA BAŞLAYACAĞIZ

Irmak Islah projesinin toplantısından TOKİ Müjdesi çıktı...

Okunma: 11039

04.04.2017 13:57

ak parti, bartın, yılmaz tunç, tso, halil balık, tso başkanı halil balık, toki, emekliler toki, ırmak ıslah, bartın ırmağı ıslah projesi,
Facebook'ta Paylaş

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde gerçekleşen istişare toplantısında Bartın’ın ana gündemleri ele alındı. Irmak ıslah projesi başta olmak üzere baraj çalışmaları, OSB genişletme ve enerji nakil hattı gibi konuların konuşulduğu toplantı AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkanı Cemal Akın, TSO Başkanı Halil Balık ve daire müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti. Milletvekili Tunç toplantıdaki konuşmasında Bartın halkının heyecanla beklediği emeklilere toki projesi hakkında da açıklamalarda bulundu.

 

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde başta Irmak Islah Projesi olmak üzere Bartın’ın ana gündeminde yer alan konuların konuşulduğu toplantı TSO binasında gerçekleşti.

 

Toplantıya AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkanı Cemal Akın, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, Kültür ve Turizm İl Müdürü Fuat Dursun, Tarım İl Müdürü Abdulsetter Bayram, DSİ Şube Müdürü Sancar Biçer, TSO Meclis Başkanı Adem Akpürçek, TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Ağartan, TSO Genel Sekreteri Mustafa Soyal, TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Nejat Vural, Özcan Yaz, Gülin Aldatmaz, İlker Yıldırım, Belediye Meclis Üyeleri Cahit Kemik ve İlker Camcı ile belediye ve kurumlarda görevli teknik personeller katıldı.

 

Amacımız Bartın’ımızda Irmak Islah Projesinin tamamlanması

 

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren TSO Başkanı Halil Balık, “Bugün burada bulunmamızın sebebi Bartın Irmağı Islah Projesidir. Turizme büyük değer katacağına inandığımız Irmak Islah Projesi şu anda belli bir ölçüde hayata geçti. Kamulaştırma çalışmaları yakın zamanda başlayacak. Tabi her zaman her yerde olduğu gibi bürokrasiden kaynaklanan gecikmeler olabiliyor. Amacımız bunların bir an önce hallolup Bartın’ımızda Irmak Islah Projesinin tamamlanması. Davetimizi kabul edip burada bulundukları için herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Yaptığımız ve yapacağımız çok iş var

 

 AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da konuşmasında Bartın’da güzel bir oluşumu sağladıkları için TSO yönetim kuruluna teşekkür edip, “Bu tür toplantıları belli aralıklarla yapmaya ihtiyacımız var. Şehrimizde yapılacak işler hakkında istişare anlamında önemli olduğunu düşünüyoruz. İlimizin yöneticileri ve STK’lar ile bir araya gelmek bu manada önemli. Bartın sürekli gelişen bir şehir. Yaptığımız ve yapacağımız çok iş var.  Bartın gerçekten her anlamda icraata, hizmete ve çalışamaya açık bir alan. Yapılacak işler peşi sıra birbirini takip ediyor. Şu anda Bartın’da devam eden 3.8 milyar tamamlanan ve devam edende 4 milyarlık yatırımımız var. Bu büyük bir rakam. Bartın her zaman sel riski ile karşı karşıyaydı. Şu anda devam eden 3 baraj inşaatı var. Bu inşaatlar hızlı bir şekilde devam ediyor. Kirazlık Köprü Barajı tünelli geçişler ve yol çalışmaları devam ediyor. Bittiğinde Karabük yolunun en sıkıntılı kısmı halledilmiş olacak. Baraj inşaatı bu sene sonunda bitmiş olacak ve su tutmaya başlayacak ve Bartın Irmağı’nın taşması gibi bir durum olmayacak. Kirazlık Köprü Barajı taşkın koruma, enerji üretimi ve tarımsal sulama gibi üç amaçla yapılan bir yatırım ve bu senenin sonunda bitmiş olacak. Kozcağız Barajı’nda da çalışmalar devam ediyor. Kozcağız Barajı önümüzdeki senenin içinde tamamlanmış olacak. Kışla sel kapanı da bitmek üzere. Bartın il merkezinde yaka selleri olan bölgeler vardı. Tüm bunlar bir-iki milyonluk işler değil. Sadece Gecen Köyü Deresi 15 milyon. Çok büyük maliyetli işler bunlar. Esentepe Deresi de 15 milyon. Bunlar büyük rakamlar ve Bartın’a ne kadar önem verildiğinin göstergesi. Bartın’ın daha yaşanabilir hale gelmesi için çalışıyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanımız yedi kere Bartın’a geldi. En son selde de geldi. Sadece o sel sonrası 46.3 milyonluk taşkın koruma işini ek yatırıma aldık. 10 milyonda köprüler için. Şu an köprüler yapılıyor. Amasra, Ulus, Kurucaşile, Kumluca, Hasankadı’nın içinden geçen bütün dereleri ıslah ediyoruz. İlçeler ve beldeler de daha yaşanabilir hale gelsin diye çalışıyoruz.” Dedi.

 

Yakın zamanda müracaatları almaya başlayacağız

 

Eğitim yatırımları, sağlık yatırımları ve ulaşım yatırımları hakkında da bilgiler veren Milletvekili Tunç konuşmasının devamında “İstikrar olduktan sonra başarılamayacak hiçbir iş yok. 7 Haziran’da eğer bir koalisyon dönemi başlasaydı adliye sarayına başlayamazdık. İşimiz çok zorlaşırdı. Üniversite binaları pıtırak gibi büyümezdi. Geçmişi çok iyi biliyoruz. Koalisyon dönemlerinin bu ülkeye ne kadar zaman kaybettirdiğini biliyoruz. Bartın Irmağı Islah Projesi’de en önemli işlerimizden. Şu anda ihale aşamasında. 400 milyon TL ödenek öngörülmüş. Türkiye’nin en büyük ıslah projesi. Aynı zamanda bir turizm projesi. Tabi yapılırken bir takım imar çalışmaları yapmak gerekiyor. Bunları el birliği il geçeceğiz. Köprü meselesini halletmemiz lazım. TOKİ’nin 4’üncü etabına başlıyoruz emekliler için. Büyük bir beklenti var. Dallıca’da yeri hazır. Zemin etüt ihalesi yapıldı. Yakın zamanda müracaatları almaya başlayacağız. Kura çekiminin ardından inşaatlar başlar. Diğer işlerde hızlı bir şekilde devam ediyor.” Diye konuştu.

 

Toplantının devamında Irmak Islah Projesi için yapılması gereken kamulaştırma çalışmaları, OSB genişletme ve enerji nakil çalışmaları hakkında durum değerlendirmeleri ve ilerleyen süreçte yapılacak çalışmalar hakkında görüşler aktarıldı.

Etiketler: ak parti, bartın, yılmaz tunç, tso, halil balık, tso başkanı halil balık, toki, emekliler toki, ırmak ıslah, bartın ırmağı ıslah projesi,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04122
0.041652020-06-06 14:29:37