Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YALÇINKAYA'DAN BAKAN BOZDAĞ'A

...

Okunma: 4944

16.01.2017 19:25

chp, rıza yalçınkaya,
Facebook'ta Paylaş

 

Meclis İçişleri Komisyonu üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Yalçınkaya anayasa değişiklik teklifi görüşmelerinde Adalet Bakanı Bozdağ’a “İçinize sindiriyor musunuz?” Şeklinde soru yöneltti.

 

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya açıklamasında, “Yasama, yürütme ve yargı güçlerini tek bir elde toplayacak, partili cumhurbaşkanlığı sistemini öngören, denge ve denetleme mekanizmaları olmayan anayasa değişiklik teklifinin görüşmelerinin ilk turu TBMM’de tamamlandı.” dedi.

 

Milletvekili Yalçınkaya anayasa değişiklik teklifi görüşmelerinin son gününde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a, “Önerdiğiniz sistem gelirse bakanlar saray çevresinden atanacak ve Yozgat'ın Bekirleri, Erzurum'un Recepleri, Trabzon'un Süleymanları, Maraş'ın Veysileri, Edirne'nin Mehmetleri, Kayseri'nin Abdullah'ları, Kocaeli'nin Fikrileri, Sakarya'nın Farukları bakan olamayacak, yükselemeyecek ve ülke yönetiminde söz sahibi olamayacak. Yozgat'ın Bekiri olarak nasıl buna ‘evet’ diyorsunuz, içinize sindiriyor musunuz?" şeklinde soru yöneltti.

Etiketler: chp, rıza yalçınkaya,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.09946
0.099892020-07-06 15:29:42