Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YALÇINKAYA: HER HİZMETİ BİR VEFA BORCU OLARAK GÖRDÜM

...

Okunma: 6011

24.05.2018 16:47

rıza yalçınkaya, chp, milletvekili, bartın, 24 haziran, seçim, seçim haber
Facebook'ta Paylaş

 

24 Haziran seçimlerinde parti genel merkezinin yeniden aday göstermediği CHP Bartın Milletvekili M. Rıza Yalçınkaya yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Attığım her adımı, yaptığım her hizmeti Bartın’a ve Bartınlılara ödenmesi gereken bir vefa borcu olarak gördüm. Bundan sonra da böyle görmeye devam edeceğim.” dedi.

 

Bartın’da 2 dönem Belediye Başkanlığı yapan ve 3 dönemdir de TBMM’de ilimizi temsil eden CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya yaptığı yazılı basın açıklamasında bugüne dek kendisine destek olan, güvenen ve katkı sağlayan Bartın halkına teşekkür etti.

 

Hemşehrilerime sonsuz teşekkürü bir borç bilirim

 

Milletvekili Yalçınkaya açıklamasında, “Yaşanabilir bir Bartın” vaadiyle çıktığım bu yolda, Bartın Belediye Başkanı ve CHP milletvekili olarak görev yapmanın onuru ve gururunu yaşadım. Bana bu gururu ve onuru yaşattıkları, her zaman yanımda olup katkı sağladıkları ve güvenerek, inanarak,  güç ve destek verdikleri için kıymetli Bartınlı hemşehrilerime sonsuz teşekkürü bir borç bilirim. Partimin tercihi, hemşehrilerimin teveccühü ile 23 Temmuz 2007’de milletvekili olarak seçilmemin ardından, partimde Parti Meclisi, MYK; TBMM’de Başkanlık Divanı Katip üyesi ve İçişleri Komisyonu üyesi olarak görev aldım. Aldığım her görevde, gece gündüz demeden çalışarak hep ülkeme ve Bartın’a hizmet etme gayreti içerisinde oldum.” dedi.

 

Yaşantımı yine hizmet ederek sürdüreceğim

 

Her hizmeti Bartın’a ve Bartınlılara ödenmesi gereken bir vefa borcu olarak gördüğünü kaydeden Milletvekili Yalçınkaya, “Acısıyla, tatlısıyla dolu dolu olarak geçen yıllar içinde, gücümün yettiği kadar tüm vatandaşlarıma kapımı ve gönlümü hep açık tuttum. Görev yaptığım dönemler boyunca doğruluğum, dürüstlüğüm ve çalışkanlığımla hep Bartın’ın daha çok hizmet alması, Bartın’ın kaybeden değil, hep kazanan, ileri giden, doğası korunmuş, çevresi sağlıklı, daha huzurlu, daha mutlu ve daha yaşanabilir bir kent olması için çaba gösterdim. Çünkü ben, attığım her adımı, yaptığım her hizmeti Bartın’a ve Bartınlılara ödenmesi gereken bir vefa borcu olarak gördüm. Bundan sonra da böyle görmeye devam edeceğim.  Uzun süredir aktif siyasetin içinde yer alan bir kişi olarak bundan sonraki yaşantımı da yine Bartınlı hemşehrilerime, milletime, ülkeme ve partime hizmet ederek sürdüreceğim. Doğru bildiğim ilkelerim doğrultusunda hareket ederek adalet, emek, demokrasi ve özgürlük mücadelesine parlamento dışında da devam edeceğim. Tüm bilgi ve birikimlerimi, benden sonra gelecek olan arkadaşlarımla paylaşmayı sürdüreceğim. Çünkü ben, ülkemize ve halkımıza hizmet etmenin hiçbir makama ya da mevkiye bağlı olmadığını biliyorum. Halka hizmet etmenin, halkın gönlünde yer almanın ve onların hayır duasını almanın ödüllerin en büyüğü olduğuna yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

 

Hepimizin üzerine düşen tarihi bir vazife

 

24 Haziran seçimlerinin önemine de değinen ve partisinin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye destek isteyen Milletvekili Yalçınkaya, “Ülkemiz son derece önemli, tarihsel bir dönemden geçerken bugün bizlere düşen en büyük görev, partimizi iktidar, halkımızın umudu Sayın Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı yapmak ve ülkemizin üzerinde dolaşan kara bulutları dağıtmaktır. Bunun için hangi görevde olursak olalım, hep birlikte, çalmadık kapı bırakmadan, bıkmadan usanmadan ülkemiz ve yarınlarımız için durup dinlenmeden yorulmadan çalışmalıyız. Çünkü, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin ayrılmaz birliğine hizmet etmek, doğduğumuz ve üzerinde yaşadığımız toprakların özgür, mutlu ve huzurlu bir ülke olması hepimizin üzerine düşen tarihi bir vazifedir.” dedi.

 

Saygı ve sevgilerimi sunuyorum

 

Milletvekili Yalçınkaya açıklamasının son bölümünde ise, “Milletvekili olarak görev aldığım süre içinde beni destekleyen, sevgi ve dualarıyla yalnız bırakmayan kadirşinas Bartın halkına, gönül dostlarıma, sivil toplum kuruluşlarımızın üye ve yöneticilerine, yerel basın temsilcilerine, muhtarlarımıza, esnafımıza, sanatkarlarımıza ve partililerimize sonsuz teşekkür  ediyor, daha güzel günlerde buluşmak ümidiyle en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

 

Etiketler: rıza yalçınkaya, chp, milletvekili, bartın, 24 haziran, seçim, seçim haber
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.22958
0.229992020-02-28 09:09:23