Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YALÇINKAYA MECLİSE TAŞIDI

...

Okunma: 3287

22.03.2018 14:03

rıza yalçınkaya, milletvekili, chp, bartın, bartın haberleri, bartın tv, yaşar demir, milli eğitim, bartın, bartın milli eğitim, kapalı, kapalı öğrenci, başı kapalı öğrenci, yaşar demir
Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Milletvekili M. Rıza Yalçınkaya Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in 21 Şubat tarihinde Ulus Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen imamlar toplantısında yaptığı “Okulları gezerken başı açık kız öğrencileri görünce sinirlenerek öğrencilerin başlarını kapaması için okul müdürlerini fırçaladığına” yönelik yaptığı konuşma iddialarını TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi.

 

Yalçınkaya, Milli Eğitim Müdürü Demir hakkında soruşturma açılarak, derhal görevden alınmasını talep etti.

 

Meclis İçişleri Komisyonu Üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Yalçınkaya, Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Demir’in yaptığı iddia edilen konuşmayı TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi.

 

Yalçınkaya, yaptığı konuşmada, “21 Şubat tarihinde Bartın’ın Ulus ilçesinde Ulus Müftülüğü tarafından imamlar toplantısı gerçekleştirilmiş, toplantıya Bartın İl Millî Eğitim Müdürü Yaşar Demir de katılmıştır. Bu kişi, toplantıda yaptığı konuşmada, okulları ziyaret ettiğinde başı açık öğrencileri gördüğünde sinirlendiğini ve bu öğrencilerin başlarının kapatılması konusunda okul müdürlerini fırçaladığını ifade etmiştir. Sözlerinden ve uygulamalarından da anlaşıldığı üzere, laik, çağdaş ve bilimsel eğitim anlayışından yoksun olan bu kişi, bir yöneticiye yakışmayacak söylem ve davranış içerisindedir. Bu kişi hakkında daha önceki görevlerinde yaptığı usulsüzlükler nedeniyle ‘İdarecilik yapamaz’ kararı bulunmasına rağmen hâlen Millî Eğitim Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Tutum ve davranışlarıyla halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden bu şahıs hakkında derhal gerekli soruşturma açılmalı ve görevden alınmalıdır” ifadelerinde bulundu.

 

Yalçınkaya, Bartın Valiliği tarafından Ulus’taki toplantının ses ve görüntü kayıtlarına ilişkin inceleme yapılması halinde gerçeklerin ortaya çıkacağını, böylece soruşturmanın daha sağlıklı sürdürüleceğini ve sonuçlandırılacağını da vurguladı.

 

Etiketler: rıza yalçınkaya, milletvekili, chp, bartın, bartın haberleri, bartın tv, yaşar demir, milli eğitim, bartın, bartın milli eğitim, kapalı, kapalı öğrenci, başı kapalı öğrenci, yaşar demir
Okuyucu Yorumları

Mustafa

23.03.2018

Toplantilarda genellikle ses ve goruntu kaydi yapilmaz. Bunu bilerek ses ve goruntu kayitlari arastirilsin demek ve boyle bir iftira ortaya atmak bir milletvekiline hic yakismiyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.03891
0.039292020-02-21 07:26:01