Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YAPANLARIN YANINA KAR KALDI

...

Okunma: 6279

10.07.2017 18:01

kumluca, çevre ve şehircilik, il özel idare, bartın, moloz, atık, çöp
Facebook'ta Paylaş

 

Geçtiğimiz haftalarda Bartın’ın Ulus ilçesine bağlı Kumluca beldesinde çay kenarına dökülen çöp ve inşaat atıkları vatandaşların tepkisine neden olmuştu.

 

Bartın basınının “Cenneti Çöplüğe Çevirdiler” başlığı ile gündeme getirdiği olayın ardından Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri bölgede incelemelerde bulunmuşlardı.

 

Daha sonra söz konusu alan İl Özel İdare ekiplerince temizlendi ancak inşaat atıkları, evsel atıklar, koltuk ve kanepe gibi birçok çöpü çay kenarına atan kişi ya da kişiler bulunamadığı için cezai uygulamada gerçekleştirilemedi.

 

Konuya ilişkin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Yerel Basında çıkan “Cenneti Çöplüğe Çevirdiler”, “Kumluca’da Gelişi Güzel Dökülen Moloz ve Atıklara Vatandaşlardan Tepki” başlıklı haberlerde geçen çevre kirliliğinin olduğu Ulus ilçesi Kumluca beldesi Ahmet Sofuoğlu mahallesi Grup Yolu mevkiinde ırmak kenarı İl Özel İdaresi ekiplerince temizlenmiştir. Ayrıca söz konusu alanı kirletenler tespit edilemediğinden tarafımızca 2872 sayılı Çevre Kanunu kapsamında idari yaptırım uygulanamamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Etiketler: kumluca, çevre ve şehircilik, il özel idare, bartın, moloz, atık, çöp
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00297
0.003342020-09-25 10:42:49