Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YAZ KUR’AN KURSLARINA BÜYÜK İLGİ

...

Okunma: 4493

06.07.2017 16:50

yaz, kuran, kurs, cami, bartın, aşağı cami, ibrahim azaklı
Facebook'ta Paylaş

 

Okulların tatile girmesiyle beraber Bartın merkez ve köylerde ki camilerde açılan yaz Kur'an kursları büyük ilgi görüyor.

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından camilerde din görevlileri tarafından çocuklara yönelik Kur'an öğretimi, Hz. Peygamberin hayatı, ahlak ve inanç esasları gibi derslerin verildiği kurslara her yaştan çocuk katılım gösteriyor.

 

“Kur'an Ayında Kur'an ile Buluşalım" temasıyla eğitim dönemine başlayan yaz kurslarına yoğun ilgi gösteren öğrencilere, üç bölüm halinde cami imamları kurs veriyor. Kur'an kurslarına gelen çocuklara ilk gün Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından illere gönderilen Kur'an-ı Kerim, "Elif Ba" ve "Dinimi Öğreniyorum" kitapları hediye ediliyor.

 

Aileler çocuklarının din eğitimine yakından ilgi gösteriyor

 

Aşağı Camii (Şadırvan Camii) İmamı İbrahim Azaklı, Kur'an kurslarına öğrencilerin ve velilerin yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, "Her yaş grubundan öğrenciler yaz Kur'an kurslarında eğitim-öğretim görebiliyor. Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından kurslara katılan öğrencilerimiz için hazırlanan kitapları ücretsiz olarak veriyoruz. Aileler çocuklarının din eğitimine yakından ilgi gösteriyor. Öğrencilerimiz yeni başladıkları için heyecanlı ve azimliler inşallah bu gayretleri yaz boyunca devam edecek." dedi.

 

Amacımız dinimizi güzel bir şekilde öğretmek

 

Yaz Kur’an kurslarına katılan çocukların camileri şenlendiğini kaydeden Azaklı, “Her yıl olduğu gibi bu sene de 12 Haziran’da başlayan yaz dönemi Kur’an kurslarımız 18 Ağustos’ta bitecek. Haftada 5 gün olan kurslarımız sabah 09.30’dan 12.00’a kadar devam ediyor. Bu yıl geçtiğimiz seneye göre daha çok ilginin olduğunu görüyoruz. Bütün camilerimiz dolup taştı. Çocuklarımızın güzel bir dini eğitim alabilmeleri için hocalarımız can başla çalışıyorlar. Amacımız onları topluma iyi bir Müslüman olarak hazırlamaktır. Dini güzel bir şekilde öğretmektir. Memleketine ve milletine bağlı, bayrağına sahip çıkan, ezanına değer veren iyi bir fert olarak yetişmesini amaçlıyoruz.” dedi.

 

Başarımızı bu yıl da devam ettireceğiz

 

Eğitimlerin yanında gençleri sportif faaliyetlere de yönlendirdiklerini söyleyen Azaklı, “Bir takım sosyal faaliyetlerde de bulunuyoruz. Yaş sınırlamamız yok. Kız veya erkek sayılarında da sınırlama yok. Yalnız kurslarda yaşlara göre çocukları ayırıp, her çocuğumuza yaşına göre eğitim veriyoruz. Aynı seviyede verdiğimiz zaman faydalı olamayacağımızı düşünüyoruz. Çocuklarımızın tabii ki tatile ihtiyacı var. Ancak burada 1-2 saat caminin havasını alması çok önemli. Saygı ve sevginin aşılanması anlamında önemli. Yaş sınırının kaldırılması doğru bir uygulama oldu. Yaşı küçük olan yavrularımızın eğitimine çok dikkat ediyoruz. Onları camiden korkutmamalıyız. Camiye çekmek için elimizden geleni yapıyoruz. Çocuklarımız tüm dini bilgileri öğrenip kursları tamamlayacaklar. Amacımız çok sure öğretip yanlış öğretmek değil, az sure öğretip doğru öğretmek lazım. Dini bilgilerin verildiği dersimiz, sureleri öğrettiğimiz dersimiz var. Bir de Kur’an dersimiz var. Bartın ili olarak öğrenci sayısı anlamında büyük bir başarı elde etmiştik. Bu başarımızı bu yıl da devam ettireceğiz. İlgi ve alaka çok büyük. Bundan dolayı da çok mutluyuz.” şeklinde konuştu.

Etiketler: yaz, kuran, kurs, cami, bartın, aşağı cami, ibrahim azaklı
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00305
0.003492020-09-28 10:45:41