Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YELKENCİ TEMAYÜL ÖNCESİNDE KONUŞTU

AK Parti Bartın Milletvekili Aday Adayı Mustafa Yelkenci partisinin aday adayları tanıtım toplantısında siyasete başladığı ilk günkü heyecan içerisinde olduğunu belirtip temayül yoklamasının önemine vurgu yaptı. Yelkenci konuşmasında, “Bugün ki temayülün bazılarının “ehemmiyeti yoktur” demesine aldırmıyorum. Bu çok önemli bir temayül yoklamasıdır. Çok önemli bir tercihtir çünkü vatandaşlarımızın, teşkilatlarımızın tercihidir. Bunun için kendimi siz teşkilat mensuplarına emanet ediyorum.” dedi.

Okunma: 2365

05.05.2018 16:18

mustafa yelkenci, ak parti, bartın, temayük, milletvekili, aday adayı, bartın tv, bartın haber, 24 haziran, seçim, milletvekili adayı
Facebook'ta Paylaş

 

AK Parti Bartın Milletvekili Aday Adayı Mustafa Yelkenci partisinin aday adayları tanıtım toplantısına katılarak burada parti teşkilat mensuplarına seslendi.

 

Çok önemli bir tercihtir

 

Yelkenci konuşmasında, “Ben 1954 Bartın Amasra ilçesine bağlı Göçkündemirci Köyünde doğdum. İlk öğretimi doğduğum köyde daha sonra lise tahsilimi İstanbul’da tamamladım. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Üniversiteyi tamamladıktan sonra ticaret hayatına başladım. Üniversite talebesi iken o zamanlarda merkez sağ partisi olan Adalet Partisi gençlik kollarında siyasete başladım. 12 Eylül 1980’de Adalet Partisi’nin İstanbul Gençlik Kolları İl Başkanı olarak ihtilali karşıladık. Daha sonra Doğru Yol Partisi’nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve İlçe Başkanlığı, 9 sene Fatih İlçe Başkanlığı yaptım. Şu andaki İçişleri Bakanımızla beraber İl Başkanı iken İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu ile beraber Demokrat Parti’nin Genel İdare Kurulu Üyeliği görevi yaptım. 3 kez İstanbul Fatih bölgesinden milletvekili adayı oldum. Bartın’ımızda da bu dördüncü dönem aday oluyorum. Biliyorsunuz ki ben yalnız politika değil Sivil Toplum Örgütlerinde de çok önemli görevler yaptım. Şu anda da Türkiye’nin ihracatının yüzde 10’unu yapan  Kimyevi İhracatçılar birliğinin 12 senedir Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yapmaktayım. 10 sene de plastik sektöründe faaliyet gösterdiğim için Plastik Sanayiciler Derneğinin de Başkanlığını yaptım. Biz doğuştan insanımıza hizmet etme yolunda ömrümüzün sonuna yaklaştık. 1973’te başlayan bu kervan bu gün 64 yaşındayım. En yaşlı adaylarınızdan biriyim. Ben 33 yaşında aday adayı ve aday oldum. Aynı heyecan, aşk ve sevda ile bugün sizin karşınızdayım ve kendimi siz teşkilat mensuplarına emanet ediyorum. Bugün ki temayülün bazılarının “ehemmiyeti yoktur” demesine aldırmıyorum. Bu çok önemli bir temayül yoklamasıdır. Çok önemli bir tercihtir çünkü vatandaşlarımızın, teşkilatlarımızın tercihidir. Bunun için kendimi siz teşkilat mensuplarına emanet ediyorum.” dedi.

 

Etiketler: mustafa yelkenci, ak parti, bartın, temayük, milletvekili, aday adayı, bartın tv, bartın haber, 24 haziran, seçim, milletvekili adayı
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.09131
0.091682020-05-26 21:16:57