Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YELKENCİ VE MANAV’DAN GÖVDE GÖSTERİSİ

Okunma: 3611

28.04.2018 19:16

Facebook'ta Paylaş

YELKENCİ VE MANAV ADETA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

AK Parti Aday Adaylığı için parti binasında yoğun kalabalık yaşandı. Bu kalabalıklar arasında en çok dikkat çeken Önceki 7 Haziran seçimlerinde Milletvekili Adayı olan Sanayici İşadamı Mustafa Yelkenci ile AK Parti Eski İl Başkanı Avukat Hüseyin Manav’ın başvurusu sırasında yaşandı. Adeta ‘Yelkenci ve Manav gövde gösterisi yaptı ’yorumları yapıldı. Başvuru esnasında ise İğne atılsa yere düşmez” tabiri gerçek oldu.

 “İğne atılsa yere düşmez” tabiri gerçek oldu

Parti binasında 30 dakika arayla alınan Aday Adaylığı başvurularında yaklaşık 13 Milletvekili Aday Adayı sırasıyla başvurularını yaptı. Öğlen saatlerinde sonra Parti binasına gelen Sanayici ve İşadamı Eski Milletvekili Adayı Mustafa Yelkenci ve Ak Parti Eski İl Başkanı Avukat Hüseyin Manav’ın başvurusu sırasında yaşanan kalabalık ise gözlerden kaçmadı. Yoğun katılımla gerçekleşen aday adaylığı başvurusunda bazı partililerin ve vatandaşların koridorlarda beklemesi de dikkat çekti. İlk konuşmayı İl Başkanı Turhan Kalaycı yaptı. AK Parti İl Başkanı Turhan kalaycı yaptığı konuşmada, “24 Haziran 2018 genel seçimlerinin Türkiye’mize Bartın’ımıza partimizi tüm mazlum ve mağdur coğrafyamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Cumhuriyetimiz kuruluşundan bugün vatanın öz evlatları idam edilmiş mahkum edilmiş ve çeşitli badireler atlatmıştır. Yeşerirken, budanmış kururken sulanmış bir ülke olarak 2001 yılında seçime gitmiştir. 2002 yılından sonra Ak Parti iktidarı ile birlikte Türkiye ayakları üzerine basmış ve özgüveni gelmiştir. 2001 yılında İMF kapılarında nöbet tutan bir Türkiye bugün sivil toplum kuruluşları ile birlikte yurtdışına sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte 10 milyar dolar yardım eden bir Türkiye haline gelmiştir. Türkiye 2001 yılında deprem paralarıyla memurun ve emeklinin maaşlarını ödemek zorunda kalmıştır. Elbette Ak Parti hiçbir zaman enkaz edebiyatı yapmamıştır. Vatan aşkıyla aziz milletine hizmet aşkıyla yola çıkan bu hareket bugün dünyada oyun bozan bir Türkiye haline gelmiştir. Artık biz dünyada varız. İnşallah 24 Hazirandan sonra şahlanış dönemine girecektir. Bu şahlanış döneminde ülkemize milletimize değerli başkanım Hüseyin Manav’a ve Mustafa Yelkenci ağabeyimize medeni cesaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizler büyük bir kitle partisiyiz. Liderimiz de Türkiye değil Dünya lideridir. O nedenle yönetiminde bulunduğum Hüseyin Manav ağabeyimize ve bir önceki dönem Milletvekili adayımız Mustafa Yelkenci adayımıza hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunuyorum.” dedi.

Avukat Hüseyin Manav: “Türkiye oyun kuran ülke olmuştur”

Daha sonra konuşma yapan AK Parti Eski İl Başkanı Avukat Hüseyin Manav, “Öncelikle İl Başkanımız Turhan Kalaycı’ya konuşmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bize kattığı güçten dolayı sevgilerimizi iletiyorum. İl Başkanlığı görevini onurla gururla kendisine il başkanlığı görevini teslim ettik ve 6 aydır çok güzel bir şekilde yürütüyor. Şimdi önümüzde 24 Haziran seçimleri var. Türkiye büyük bir ülke olma yolunda kararlı adımlarla ilerlemektedir. Oyunda kendisine figüran rolü oynayan değil, oyun kuran gerektiğinde oyun bozan bir Türkiye vardır. Bunu da Ortadoğu’daki olaylarda, Suriye’de El-bab’ta Afrin’de pek çok yerde oynanan oyunların nasıl bozulduğunu ülke içerisindeki terörle yapılan saldırıların nasıl bertaraf edildiğini son dönemde hep birlikte gördük. 15 Temmuz hain darbe girişimi gibi hainliği milletimizin feraseti ve basireti ile nasıl bertaraf edildiğini meydanlarda 30 gün boyunca ilk günkü gibi hınca hınç dolarak, ezanına bayrağına nasıl sahip çıktığını gördük. İşte Türkiye bu değerlerine sahip çıktığı için büyük bir ülkedir.” dedi.

“Hizmet için geliyoruz”

 Konuşmasında siyasi geçmişi hakkında da bilgiler veren  Avukat Hüseyin Manav, şunları kaydetti: “Bizde siyasi hayatımız 2003 il başkan yardımcısı olduk. Ama 2004-2009 yılları arasında il genel meclis başkanlığı görevinde yürüttük. 2012 yılında tekrar görev aldık. Yine partimizde görev yapmaya devam ettik. Ve sonrasında nasip oldu il başkanı olduk ve 3 yıllık süreç içerisinde 2 tane büyük genel seçim ve referandum olmak üzere 3 büyük seçimi teşkilatlarımızın ve halkımızın desteği ile atlattık. 15 Temmuz hain darbe girişiminde ilk anda parti binamızın yanında meydanı doldurduk. Şimdi de Milletvekili aday adaylığına başvuruyoruz. Bizim aday olup olmamız önemli değil, bu seçimde hem Bartın’ımızı hem de Ülkemiz için Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 hedeflerine ulaşmak için, güçlü kalkınması tamamlamış ve büyük Türkiye için hep birlikte bunu başarırız. Bizde 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde milletvekili olarak hizmet edebilmek için partimize başvurduk. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.”

 Mustafa Yelkenci: “Bu seçimler Türkiye’nin şahlanışı olacak”

 Daha sonra konuşma yapan 7 Haziran seçimlerinde Bartın’dan Milletvekili Aday Adayı olan Mustafa Yelkenci de coşkulu bir konuşma yaptı. Yelkenci, “Biz uzun yıllardan beri hem siyasi hem sivil toplum örgütlerinde faaliyetlerinde bulunduk. 10 yıl ilçe başkanlığı ilçe başkanlığı ve genel idare kurulu üyeliği yaptıktan sonra bu Bartın’dan 3 kez adaylığımdır. Bartın bana her zaman sahip çıkmıştır. Bundan sonra da sahip çıkacağına inanıyorum. Bugün sabah evden çıkarken, hakkımızda hayırlısı neyle cenabı Allah onu nasip etsin. Aday oluruz olmayız ama bu partimizin başarılı olması için liderimiz Cumhurbaşkanımız ve ilk defa Başkanlık seçimi için gireceğimiz bu seçimlerde hep beraber gönül birliği ile çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Siyasi hayatımın içerisinde her zaman ilçe başkanı olduğum zaman olmadığı zamanda parti çalışmaları içerisinde yer aldım. Yani bu seçimler Türkiye için dönüm noktası olacaktır. Bu seçimlerden ülkemizin şahlanışı olacaktır.” dedi.

Yelkenci: “Birikimlerimizi Bartın’ımıza ve Ülkeme aktaracağım”

24 Haziran seçimlerinde 1. sıra ve 2. sıra adaylarının kim olduğuna bakmaksızın canla başla çalışacağını kaydeden Mustafa Yelkenci şunları söyledi:

 “1. sıra 2. sıra kim olursa olsun burada gayemiz partimizi ve ülkemizin gelmiş olduğu noktadan yeniden bir eşik atlatarak, ileriye hedefe götürmek için el birliği ile çalışmamız lazım. Partimiz dünyada mazlumun ve ezilenlerin yanında yer alan bir Türkiye imajı yaratmıştır. Ve bu oyunları Ortadoğu da bozduğunu göstermiştir. Bu seçimde de ilk tur da en yüksek oy alması için hep birlikte çalışmamız gerekir. Bizde bunun için yola çıktık. Sivil toplum kuruluşlarında 12 yıldır ihracatçılar birliğinin yönetim kurulu üyeliğinde bulundum. Yani Türkiye’nin ihracatını geliştirmek için kendimizi feda ettik. Ondan önce plastik sanayiciler derneğini 10 yıl başkanlığını yaptık. Hem siyasette, sivil toplum kuruluşları ve ticarette elde ettiğimiz deneyimlerimizi siyasette daha üst mertebede Bartın’a vermek için elimizden ne geliyorsa onu yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Buraya kadar gelen herkese çok teşekkür ediyorum.”

 Alkışlar hiç susmadı

Konuşmaların ardından İşadamı sanayici eski Milletvekili Adayı Mustafa Yelkenci ve Eski İl Başkanı Avukat Hüseyin Manav başvuru evraklarını il Başkanı Turhan Kalaycı’ya teslim ederek, hatıra fotoğrafı çektirdiler. Bu sırada başvuru törenine katılan partililer ve vatandaşlar 2 aday adayını yoğun şekilde alkışladıkları görüldü.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04129
0.04162020-06-03 01:51:37