Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YENİ GARAJ BİNASI HİZMETE GİRDİ

...

Okunma: 2904

24.12.2016 19:40

Facebook'ta Paylaş

Sanayi bölgesinde yapımı tamamlanan Bartın Belediyesi araç park ve bakım onarım atölyeleri ile Fen İşleri, Su İşleri ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün yer aldığı garaj binası törenle hizmete açıldı.

 

Bartın Belediyesi Yalı bölgesinde yer alan ve günün ihtiyaçlarına cevap veremediği için sanayi bölgesinde yeni garaj binası inşasına başlamıştı. İnşası ve donanımları tamamlanan yeni garaj binası törenle hizmete açıldı.

 

9 bin metrekare alanda Fen İşleri Müdürlüğü, Su İşleri Müdürlüğü ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne ev sahipliği yapacak olan garaj araç-makine parkı ve bakım onarım hizmetlerinde kullanılacak.

 

Başkan Akın: “Yapmazsak millete hizmet veremeyiz”

 

Açılış töreninde konuşan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın yeni garaj binasının donanımlarıyla birlikte 2 milyon 250 bin TL’ye mal olduğunu ifade ederek, “Burası 6 bin 522 m2 alan. Bu alan içerisine 9,5 metre yüksekliğinde bir çelik konstrüksiyon 2 bin 887 m2 kapalı alanı var. Aşağı yukarı buranın bize maliyeti içerisine almış olduğumuz araç gereçlerle beraber 2 milyon 250 bin TL’ye mal oldu. Sadece itfaiye ile beraber buraya yaptığımız yatırım 5 milyon TL.” Dedi.

 

7 sene içinde belediye araç makine parkına dahil edilen yeni araç sayısının 36 olduğunu da ifade eden Başkan Akın, “Parası hazır olmayan hiçbir şeyi yapmıyoruz. Bizim göreve geldiğimizde işçi arkadaşlarımız maaşlarını alamıyorlardı. Bugün çok şükür piyasaya ve çalışanımıza hiç borcumuz yok.” diye konuştu.

 

Doğalgaz çalışmalarında da son noktaya gelindiğini kaydeden Başkan Akın, “Yüzde beşlik kısım kaldı. Nasip olursa 2017’de o da bitecek. 35 Milyon TL nakit para yola harcadık dört yıldan beri. Doğalgazdan aldığımız para sadece 2 Milyon TL. Allaha şükür maaş veremez durumdan bu durumlara geldik. Bunları hep beraberce yapmaya çalışıyoruz. Zaman zaman konuşanlar olabilir. Biz sadece hizmetle ilgili konuşuyoruz. Kim ne derse desin sadece hizmetleri konuşuyoruz. Biz Bartın’a hizmet ediyoruz.” Dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.90747
0.913182020-02-20 20:24:02