Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YENİDEN REFAH PARTİSİ BARTIN MERKEZ İLÇE 1. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI...

YENİDEN REFAH PARTİSİ BARTIN MERKEZ İLÇE 1. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI...

Okunma: 347

24.04.2019 10:37

Facebook'ta Paylaş

Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez  İlçe 1. Olağan Kongresi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu’un katılımıyla Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda yapıldı. Kongreye tek liste ile giden Yasin Kalem Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı oldu.

 

Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleşen Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanlığı 1.Olağan Kongresine Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu, Bartın Belediye Başkan Vekili Semih Kaptan ile Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç, Meclis Üyeleri, Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanı Ramazan Günaydın ve Yönetimi, Yeniden Refah Partisi Amasra İlçe Başkanı Muhammed Bayram,Yönetimi ve vatandaşlar katıldı.

 

Program Divan Üyelerinin seçimleri ile devam etti.Kongre Divan Başkanı Soner Çakır olurken, Katip üyeler ise Yakup Yılmaz ve Sabri Ayaz'dan oluştu. Divan teşekkülünün ardından İstiklal Marşı okunması sonrası gündem maddelerine geçildi.

 

“İnançlı bir kadronun ayağa kalktığı gün bugündür”

 

Kongrede açılış konuşması yapan Bartın Merkez İlçe Kurucu Başkan ve Kongreye tek liste ile giden Yasin Kalem, “Yeniden büyük Türkiye'yi kuracak olan, dünyada adalet nizamını tesis edecek olan ikinci kırk yılın lideri milli görüş lideri Dr. Muhammet Fatih Erbakan'ın arkasında nefer olmayı Allah bize nasip etti. Bugün Bartın’da hep birlikte "Tarihi bir güne" şahitlik  ediyoruz . Tam 50  sene evvel, 'bir çiçekle başlayan baharı' yeniden başlatmak, Milli Görüş hareketini yeniden şahlandırmak, Milli Görüş sancağını şanla - şerefle taşımak, Milli Görüş zihniyetini dosdoğru bir şekilde temsil etmek için, "Bismillah" dediğimiz gün, işte bugündür. Ülkemizin güçlü ve şerefli geleceğini inşa edecek, mazlum İslam coğrafyasını ve bütün ezilenleri zulümlerden kurtaracak, haksızlığa sadece diliyle değil, eliyle de karşı koyacak, inançlı bir kadronun Bartın’da ayağa kalktığı gün, işte bugündür. Erbakan Hocamızdan emanet aldıkları Milli Görüş gömleğini şerefle taşıyan ve o gömleğe leke sürmeyen, sürdürmeyenlerin. Bartın’da yeniden meydana çıktıkları gün, işte bugündür. Sözlerimi burada bitirirken başta Genel Başkan Yardımcımız olmak üzere  sizlere katılımlarınızdan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Kongremiz hayırlı olsun. Merkez ilçe yönetiminde yer alacak arkadaşlara başarılar diliyor, Yeniden Refah Partimizin en büyük zaferlerinde buluşmak üzere  Allaha emanet olunuz.” diye konuştu.

 

“Biz varız diyerek yolumuza devam ediyoruz”


Selamlama konuşması yapan Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanı Ramazan Günaydın ise İl Başkanlığı görevinin Genel Başkan Dr.Fatih Erbakan  tarafından kendilerine verilmesinden sonra hızlı bir şekilde teşkilatlanma çalışmalarına başladıklarını ve Merkez İlçe Kongresiyle birlikte, “Bartın için biz varız diyerek yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

 

Onlar da kazanacak biz de kazanacağız

 

Son olarak kürsüye çıkan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu ise D-8 İslam Birliği'ni tekrar çalıştırılması gerektiğini ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti, "Bundan 17 sene önce AK Parti 2002 yılında tek başına iktidara geldiğinde dış politikayla alakalı 2 tane temel hedef ortaya koymuşlardı. Bizim de destekleyip altına imzamızı attığımız, doğru hedeflerdi bunlar. Bu hedeflerin bir tanesi, kazan kazan politikasıydı. Yani ilişki içerisinde olduğumuz diğer devletlerle öyle bir politika yürüteceğiz ki onlar da kazanacak biz de kazanacağız. Bir diğeri ise komşularla sıfır sorun politikası. Elbetteki bu hedefler doğru hedeflerdir, iyi niyetli hedeflerdi, ulaşılması gereken hedeflerdir. Ancak siz dünya siyonizmi gerçeğinden uzak bu hedefleri ortaya koyuyorsunuz. Dolayısıyla gerçeklikten uzak çalışmalar üretiyorsunuz. 17 senenin sonunda ulaştığınız nokta, bizzat bu hedefleri ortaya koyan iktidar sahiplerinin, Cumhurbaşkanının yine kendi söylemiyle; Türkiye'nin beka problemiyle karşı karşıya kalması. Son 1 yıldır özellikle seçim döneminde konuştuğumuz konu, Türkiye bir beka problemiyle karşı karşıya. Bizim verdiğimiz mücadele beka problemini ortadan kaldırma mücadelesi. Pekala kaldırılabilir mi? Bu anlayışla Türkiye beka probleminden kurtulabilir mi? Elbetteki kurtulamaz. Şimdi siz 17 yıldır ülkeyi yönetiyorsunuz. 17 yıl boyunca dünya siyonizminin kurgulamış olduğu organizasyonların bir parçası olmayı uluslararası bir başarı olarak kabul ediyorsunuz. Milletimize, halkımıza bunu bu şekilde sunuyorsunuz. Arkasından Türkiye beka problemiyle karşı karşıya diye kürsülerden bağırıyorsunuz. Ne kadar bağırırsanız bağırın sonuca ulaşamazsınız.

 

"Bir an önce D-8'i çalıştırmamız lazım"

 

2015 yılında, Erbakan hocamızın kurmuş olduğu D-8 organizasyonunun yıllık toplantısının organize edilme sırası Türkiye'deyken; ben bu toplantıyı yapamam çünkü Antalya'da G-20 toplantısını yapmam lazım diyeceksiniz. Arkasından Türkiye beka problemiyle karşı karşıya diye bağıracaksınız. Siz böyle yaptığınız için Türkiye maalesef beka problemiyle karşı karşıya. Ne yapmak lazım? Elbetteki Erbakan olmak lazım. Dünya siyonizminin kurgulamış olduğu G-20'nin, Avrupa Birliği'nin NATO'nun peşinde koşmak yerine Erbakan hocamızın 1997 yılında D-8 İslam Birliği'ni kurdu. Birleşmiş Milletler'in Güvenlik Konseyi geçici üyeliğinin peşinde koşup diğer taraftan 8 tane Müslüman ülkenin bir araya getirilerek Erbakan hocamız tarafından kurulan D-8'i bir binanın bir katındaki ofise hapsederseniz elbetteki İslam coğrafyası kan gölüne dönecek. Elbetteki Türkiye beka problemiyle karşı karşıya kalacak. Bir an önce D-8'i çalıştırmamız lazım. Dünya siyonizmi hedeflerini açık açık ortaya koyuyor. Diyor ki, ben bütün insanlığı köleleştireceğim. Bu dünyada yaratılmış bütün varlıklar benim ve ben bu hedeflere ulaşabilmek için hiçbir insani, vicdani, ahlaki değer taşımadan çalışacağım ve yol alacağım. Şimdi siz dünya siyonizmine anladığı dilden cevap vermezseniz, elbetteki Türkiye beka problemiyle karşı karşıya kalacaktır. Bir an önce D-8'i çalıştırmamız lazım. Bir an önce ikinci hedef olan D-60'ı yani bütün Müslüman ülkelerin bir araya getirilerek kurulacak İslam Birliği'ni mutlaka kurmamız lazım. Elbetteki bunu yapmak kolay değil, elbetteki zordur. Maalesef dünya siyonizmi ve ırkçı emperyalizm ülkeleri birbirinden uzaklaştırmış, bundan daha öte Müslüman ülkeleri birbirine düşman hale getirmiştir."

 

Konuşmaların ardından gündem maddelerine devam edilerek seçime geçildi. Kongreye tek liste ile giden Yasin Kalem Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı olurken Yönetimi ise şu isimlerden oluştu;

 

Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı

 

Yasin Kalem

 

Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu

 

Asil Üyeler                                                                   

 

Ayhan Akgül, Yakup Yılmaz, Muhammed Ensar Mekeç, Kenan Çakır, Ramazan Yılmaz, Murat Özdem, Muhammed  Aslan, Faruk Tutkun, Aydın Ceylan, Ramazan Günay, Recep Çomak, Yadigar Serkan Alçılar, Fatih Günaydın, Haydar Kayacı.

 

Yedek Üyeler

 

Mehmet Güney, Abidin ArslanAdem Erdal, Turan Yıldız, Erol Can, Kamil Çelikok, Gökmen AcarNecati Cıvak,Turgay YamakcıkNecati KüserŞuayb DalgıranTahir Caner ÖzenŞahin Mücahid SoyBeytullah TopalSerkan Güler.

 

 
  •  

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04068
0.041012019-05-21 01:36:53