Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YERLİ OTOMOBİL FABRİKASI GÜNDEMDE

Aldatmaz yerli otomobil fabrikası için talepte bulunacaklarını açıkladı...

Okunma: 5427

20.11.2017 18:15

yusuf aldatmaz, ak parti, bartın, müsiad, yerli otomobil fabrikası, bartın haber, haber bartın
Facebook'ta Paylaş

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bartın Şubesi Başkanı Muhammet Aksoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, göreve yeni başlayan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz ve Yönetim Kurulu Üyelerine “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

 

Ziyarette MÜSİAD Bartın Şube Başkanı Muhammet Aksoy ve üyelere ziyaretleri için teşekkür eden Aldatmaz, Zonguldak ve Bartın’ın işbirliğiyle Filyos Bölgesine yerli otomobil fabrikası açılması için talepte bulanacaklarını söyledi.

 

Yerli otomobil fabrikası için talepte bulunacağız

 

Bu kapsamda Bartın Ticaret ve Sanayi Odasını da (BTSO) ziyaret edeceklerini ifade eden Aldatmaz, “Yerli otomobil fabrikası kurulması için şuanda 20 il müracaatta bulundu. AK Parti İl ve merkez ilçe teşkilatı olarak bu kapsamda biz de Zonguldak ve Bartın’ın işbirliğiyle Filyos Bölgesine yerli otomobil fabrikası açılması için talepte bulunacağız. Bu doğrultu da Ticaret ve Sanayi Odamızı da ziyaret edeceğiz. Filyos’un bu konuda enerjisiyle, ham maddesiyle, lojistiğiyle, limanıyla, büyük şehirlere yakınlığıyla uygun bir yer olduğunu düşünüyoruz. Tabi bu konuda işbirliği çok önemli. Özellikle Bartın’daki sivil toplum örgütleriyle işbirliği ve uyum içerisinde çalışmak istiyoruz. Bende Merkez İlçe Başkanı olmadan önce MÜSİAD’ın Yönetim Kurulu Üyesiydim. Şimdi siyasi kimliğimden dolayı yönetimden ayrılacağım ama MÜSİAD’ta üye olmaya devam edeceğim. MÜSİAD’ın Bartın’da ilerleyen zamanlarda emin adımlarla çok daha iyi yerlerde olacağına ve çok iyi işler yapacağına canı gönülden inanıyorum.” Şeklinde konuştu.

 

Elimizden geleni yapmaya hazırız

 

MÜSİAD Başkanı Aksoy’da Aldatmaz’a görevinde başarı dileklerinde bulunarak, “Sanayi Bakanımız geçen hafta Karabük’teydi. Yerli otomobil fabrikasıyla ilgili Karabük’ün de talepleri var. Tabi Bakanımız Karabük’e bu konuda söz vermedi ama Yenice Orman İhtisas Sanayi ve Tekno Yurt Sanayinin sözünü verdi. Yatırımcı bir yere yatırım yapacağı zaman oranın ham maddeye ulaşımına, lojistiğine ve enerji potansiyeline bakar. Filyos bunlara sahip bir yer. Bartın’a da 45 kilometrelik bir mesafede. Bizim bu konuda iktidarıyla, muhalefetiyle, sivil toplum örgütleriyle bir araya gelmemiz ve birlik ve beraberlik içerisinde çalışmamız gerekiyor. Biz MÜSİAD olarak elimizden geleni yapmaya hazırız.” ifadelerinde bulundu. 

Etiketler: yusuf aldatmaz, ak parti, bartın, müsiad, yerli otomobil fabrikası, bartın haber, haber bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.62537
1.62572020-05-26 03:56:13