Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YETKİLİLER FACİA MI BEKLİYOR?

Ağır vasıta giremez tabelası konuldu ancak...

Okunma: 9992

22.07.2017 18:42

topalali, bartın, özel idare, köprü, şantiye
Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Özel İdare şantiyesi ve çevre köylere ulaşım sağlayan köprü bakımsızlıktan yıkılmak üzere. Köprünün demir korkuluklarında kopukluklar, köprü altında ki beton harçlarında dökülmeler mevcut olmasına karşın köprünün bakım onarıma alınmaması olası bir faciaya davetiye çıkarıyor.

 

Bartın terminal mevki ile Kozcağız beldesi arasında yer alan ve Bartın İl Özel İdare şantiyesine de ulaşım sağlayan köprü adeta bir facianın habercisi durumunda. Birçok köye de ulaşım sağlayan köprünün üzerinde ağır vasıta geçemez tabelası mevcut. Ancak İl Özel İdare şantiyesinde konuşlanan kamyon, tanker ve iş makinaları her gün köprüyü kullanıyor.

 

Bakımsızlıktan dökülüyor

 

Özel İdare şantiyesinde konuşlanan kamyon ve iş makinelerinin sürekli geçtiği ve civar köylere de ulaşım sağlayan köprü bakımsızlıktan dökülüyor. Köprünün demir korkuluklarında kopukluklar mevcut. Köprünün taban kısmında ise beton harçları dökülmüş durumda. Köprü içindeki demirler görünmeye başlamış ancak tüm bunlara karşın yetkililer duyarsız ve vurdumduymazlık içerisinde.

 

Çaycuma’da facia yaşanmıştı

 

Geçtiğimiz yıllarda Zonguldak’a bağlı komşu ilçelerimizden olan Çaycuma’da köprü çökmesi sonucu çok sayıda vatandaş hayatını yitirmişti. Faciada köprüden suya düşen bazı vatandaşların cansız bedenlerine dahi ulaşılamamıştı. Benzer bir facianın Bartın’da yaşanma ihtimali çok yakın. Topalali Köprüsü “yıkıldım yıkılıyorum” diyor fakat ne duyan ne de gören var.

 

Özel İdare tabelayı da umursamıyor

 

Köprünün üzerinde yer alan ağır vasıta giremez tabelasına karşın hemen hemen her gün onlarca kamyon, tanker ve iş makinası köprüyü kullanıyor. Köprüden geçiş yapan araçların İl Özel İdareye ait olmaları da ayrıca soru işareti oluşturuyor.

Etiketler: topalali, bartın, özel idare, köprü, şantiye
Okuyucu Yorumları

rrrr

22.07.2017

Ağır vasıta giremez tabelası var ama ırmak içinden geçin diye bir uyarı yok ırmak içine yol yapıldı fakat çoğunun haberi yok... küçük araçla geçerkende çökme olabilir yaya gecerkende köprünün olduğu yere geniş ve daha sağlam bir köprü yapılması lazım acilen inşallah kimsenin canı yanmadan çözüm bulunur. Bir haber bültenine facia diye haberi çıkmadan önlem alırlar inşaallah

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00286
0.003242020-09-25 08:50:56