Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YIKIMLARA BAŞLANDI

...

Okunma: 5269

16.03.2018 18:12

abdipaşa, yaşar dönmez, belediye başkanı, bartın abdipaşa, kirazlık, baraj, kirazlık barajı, yıkım, yıkım çalışması, bartın haber, bartın tv, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da geçtiğimiz haftalarda etkili olan yağışlı havaların ardından Kirazlık Barajı mevkiinde daha önce istimlak edilen evlerden bazıları sular altında kalmıştı.

 

Devlet Su İşleri tarafından 2,5 yıl önce istimlak edilen ancak vatandaşların henüz boşaltmadıkları evler için 16 Mart tarihine kadar tahliye süresi verilmişti.

 

Söz konusu 38 evin yıkımlarına bugün itibariyle başlanıldı.

 

Yıllar boyunca ikamet ettikleri evlerinin yıkılışını hüzünlü gözlerle izleyen vatandaşlardan bazıları yıkım çalışmalarını cep telefonu kameraları ile kaydetti.

 

Bölgede yıkım çalışmalarını takip eden Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, “Geçtiğimiz haftalarda bölgemizde yoğun yağış oldu ve baraj geriye doğru taştı. Sonrasında burada daha önceden istimlak edilen bazı evler sular altında kaldı. Geçtiğimiz günlerde de zaten DSİ ekipleri kendilerine tebliğ yaptı. Şimdi de yıkım çalışmalarına başlandı. Tahminlerimize göre sular altında kalan evlerde dahil 38 evin yıkımı yaklaşık 1 ay gibi bir zaman alabilir.” dedi.

 

Etiketler: abdipaşa, yaşar dönmez, belediye başkanı, bartın abdipaşa, kirazlık, baraj, kirazlık barajı, yıkım, yıkım çalışması, bartın haber, bartın tv, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.29977
0.300252020-05-25 21:12:12