Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YILBAŞI BİLETLERİNE İLGİ ARTTI

...

Okunma: 1924

26.12.2017 18:49

bartın, yeni yıl, yılbaşı, bilet, milli piyango, piyango bileti, yılbaşı bileti
Facebook'ta Paylaş

Yılbaşı biletlerine ilgi arttı

 

Bartın’da yeni yıla sayılı günler kala Milli Piyango İdaresinin yılbaşı özel çekilişi için satışa sunulan biletlerine ilgi arttı. Biletlerin satışa sunulduğu ilk günlerde yeterli ilgiyi göremeyen bilet satıcıları özellikle emekli ve memurun maaş aldığı haftadan itibaren satışların yükseldiğini ifade ettiler.

 

Milli Piyango'nun  yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye 61 milyon lira olarak belirlenirken  tam bilet 60 lira, yarım bilet 30 lira, çeyrek bilet ise 15 liradan satışa sunuluyor.

 

Yılbaşı özel çekilişinin 61 milyon lira olan büyük ikramiyesinin yanı sıra ikinci büyük ikramiyesi ise 10 milyon lira olarak belirlendi.  İki büyük ikramiyenin dışında yılbaşı özel çekilişinde  bir adet 5 milyon lira, bir adet 2 milyon lira, bir adet 1 milyon lira ve bir adet de 500 bin liralık ikramiye talihlilerini bulacak.

 

Toplam ikramiye tutarı 349 milyon

 

Ayrıca yılbaşı özel çekilişinde yirmi adet 100 bin lira, otuz adet 50 bin lira, elli adet 10 bin lira, yüz adet 5 bin lira, ikiyüz adet 3 bin lira, üçyüz adet 2 bin lira ve beşyüz adet de bin lira, bin adet 500 lira, sekiz bin adet 400 lira, kırk bin adet 300 lira, ikiyüz bin adet 200 lira, yediyüz bin adet 120 lira  talihlilerini bulacak. Umudunu piyangoya bağlayanların 2 milyonu ise yılbaşı gecesi amortiyle yetinecek. 61 milyon liralık büyük ikramiyeyi kıl payı kaçıran 63 kişiye de teselli ikramiyesi olarak 61 bin lira ödenecek. Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde toplam ikramiye tutarı 349 milyon 243 bin lirayı bulacak.

 

Sahte bilete dikkat

 

Milyonlarca insana birbirinden farklı hayaller kurduran yılbaşı biletlerinin sahteleri de her yıl olduğu gibi yine piyasaya çıkabilir.  Öncelikle Milli Piyango biletini Milli Piyango Satış Bayisinden almak önemli. Bileti satan bayiinin ve ya gezici bayiinin yaka kartına dikkat edilmeli. Eğer Milli Piyango Genel Müdürlüğünden verilen kartı bulunmuyorsa bileti satın alınmaması öneriliyor. Bilet alacakların dikkat etmeleri gereken diğer özellikler de şu şekilde; Satın aldığınız biletin arkasında bayilik mührü bulunmalıdır. Aksi takdirde satın aldığınız bilet geçersizdir. Biletinizin pürüzsüz ve buruşuksuz olmasına dikkat ediniz. Pürüzlü ve buruşuk olan biletleri satın almayın. Milli piyango biletinin sol alt kısmında güvenlik numarası bulunmalıdır. Güvenlik numarasını parmaklarınızla kontrol ettiğinizde kabarık durmuyorsa bilet orijinal olmayabilir. Satın aldığınız bileti ışığa tutunuz. Biletin dokusu içerisinde MP (Milli Piyango) amblemi bulunmalıdır. Ultraviyole (UV) ışıkta mavi ve açık yeşil renkli parlayan ve kesik çizgiler şeklinde dağılımı bulunan elyaflar (3mm.) bulunuyor. Bilet almadan önce yukarıda saydığımız maddeleri bir bir inceleyip buna  göre bileti satın almanız mutlaka yararınıza olacaktır.

 

Dolandırıcılar yanıyor

 

Sahte Milli Piyango bileti basanlar ve satanlar için caydırıcı cezalar mevcut. Sahte para gibi sahte Milli Piyango bileti düzenleyenler için hazırlanan Kamu Güvenine Karşı Suçlar Bölümü'nde belirtilen ağır cezalar mevcut ancak yılbaşı bileti alacakların yinede dikkatli olması gerekiyor.

Etiketler: bartın, yeni yıl, yılbaşı, bilet, milli piyango, piyango bileti, yılbaşı bileti
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.08437
0.08472020-05-31 07:19:32