Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YOL ÇÖKTÜ KAPALI KÖPRÜ AÇILDI...

YOL ÇÖKTÜ KAPALI KÖPRÜ AÇILDI.

Okunma: 806

22.05.2019 10:18

Facebook'ta Paylaş

Çaybükü, Karahüseyinli ve Hacıhatipoğlu köyleri ile birlikte Bartın Özel İdaresi Topalali Şantiyesine ulaşım sağlayan ırmak üstüne yapılan yol hafta sonu aşırı yağışlarla birlikte çökmüştü.

 

Yolun yaklaşık 20 metrelik kısmı büyük bir gürültü ile sulara gömülürken o sırada yoldan geçen araç ve yayanın olmayışı olası bir facianın önüne geçmişti.

 

Yolun göçmesinin ardından daha önce tehlikeli olduğu için kullanıma kapatılan köprü, çevre köylere ve Özel İdaresi şantiyesine ulaşımın sağlanması için yeniden açıldı.

 

Daha önce birçok kez yapılan ve her yoğun yağış sonrası sel suları ile yıkılan ırmak üzerindeki yolda yeniden inşa çalışmalarına başlandı.

 

İş makineleri ile yapılan çalışmalar devam ederken bölgeye yeni köprünün ne zaman inşa edileceği de merak konusu olmaya devam ediyor.

 

Vatandaşlar Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde 6 Nisan 2012'de köprü çökmesi sonucu 15 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatarak, "Bu bölgede köylerimiz ve mahallelerimiz var. Her gün bu yoldan geçiyoruz ve her yoğun yağış sonrası aynı manzarayla karşılaşıyoruz. Bu yol göçtüğünde üzerinden geçen bir araba ya da yaya olsaydı şu an belki de çok farklı bir manzarayla karşı karşıya kalacaktık. Belki de burada cenaze arıyor olacaktık. Bu göçen yolun hemen yanı başında çok uzun yıllar önce yapılan ve artık tehlikeli olduğu için kullanıma kapatılan bir köprü var. Dün yol çökünce o köprüyü açtılar. Şu anda çöken yol onarılana kadar o köprüyü kullanıyoruz ama Allah'a emanetiz. Bir an önce burada yeni bir köprü inşa edilmesi gerekiyor. Köprü yapılması için illa Çaycuma'da ki gibi bir felaket mi yaşamamız gerekiyor? Özel İdarenin araçları da her gün bu bölgeyi kullanıyor. Neden buraya yeni bir köprü inşa edilmiyor anlamış değiliz. Yıllar önce yokluklar içinde atalarımız, devlet büyüklerimiz buraya çok güzel bir köprü yapmışlar. O köprü ömrünü doldurmuş ve bugün yenisinin yapılması gerekiyor ama varlık ve imkanlar içinde bir köprü yapılmıyor! Bunun nedenini gerçekten anlamıyoruz." şeklinde görüşlerini ifade ettiler.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.10737
0.107862019-09-18 10:18:20