Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YOL YAPIMI BİR MAHALLEYİ YOLSUZ BIRAKTI

...

Okunma: 3069

16.10.2018 17:28

tuna mahallesi, bartın, yol, yol çalışması, kapalı yol, nihan taner, muhtar, karayolları, bartın haber
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da devam eden kent merkezi geçişi yol çalışmaları yüzlerce vatandaşı yolsuz bıraktı.

 

Devlet Hastanesi Kavşağında başlayarak Türbe Kavşağı ve Özel İdare Kavşağı arasında devam eden duble yol çalışmalarından dolayı kent merkezine geçiş yolları kapanan Tuna Mahallesi sakinleri yaşadıkları sıkıntıları Bartın TV Haber Merkezine anlattılar.

1 Nolu Sağlık Ocağının üst bölümünde oturan vatandaşlar yollarının kapatılmasına tepkililer.

 

Yetişkinler kadar okula giden çocuklar içinde bölgedeki tek geçiş güzergahının kapatıldığını ifade eden mahalle sakinleri, “Buradan araç trafiğini kapattılar. Yaya olarak geçmekte de  zorlanıyoruz. Her sabah çocuklarımızı okula bırakıp geldiğimizde ve akşam okul çıkışı saatlerinde buradan geçmek bizler için eziyete dönüşüyor. Çocuklarımız gibi hastalarımız ve yaşlılarımız var. Bir an evvel bu yol ulaşıma açılmalı. Buraya ambulans gelecek olsa dakikalar boyunca dolaşması gerekecek. Yetkililerin bunları görmesini istiyoruz ve bir an evvel yolumuzun açılmasını istiyoruz.” şeklinde görüşlerini belirttiler.

 

Tuna Mahallesi Muhtarı Nihan Taner Sevilmiş'de bölge sakinlerinin yaşadıkları sorunları gerekli tüm mercilere iletmelerine karşın hiçbir netice alamadıklarını belirtip, “Ne yapılacaksa bir an önce yapılması gerekiyor. Buradaki sağlık ocağına ambulans girişi yok. Bu sağlık Ocağı 17 bin kişiye hitap ediyor. Burada ki yol Tuna Mahallesinin can damarı. 216 ve 217. Türbe Sokakların can damarı. Oradan gelen bütün halk bu sokağı kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlayabiliyor. Bu yola gerekirse ışık koysunlar ama bu yol kapanmasın. Gerekirse boykotumuzu da yapacağız. Biz hizmete sevinirken burada mağdur olduk. Yolumuz güzelleşecek diye bekliyorduk ama bu iş bize zarar verdi. Burası Tuna Mahallesinin can damarı.” şeklinde konuştu.

 

Hasta olduğu için sürekli Sağlık Ocağına gitmek zorunda kaldığını ifade eden bir vatandaş ise, “Sağlık ocağı evime çok yakın olmasına karşın ben bu yol yüzünden önce Türbeye oradan da kent merkezine gideceğim, dönüp dolaşıp sağlık ocağına geleceğim. Oturmuş adam Kastamonu’da planı çizmiş. Sadece yolu düşünmüş. Halkı düşünmemiş.” diyerek tepkisini dile getirdi.

 

Etiketler: tuna mahallesi, bartın, yol, yol çalışması, kapalı yol, nihan taner, muhtar, karayolları, bartın haber
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.26654
0.267162020-05-28 10:47:29