Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YOLLAR BERBAT SAHİLLER DOLU!

...

Okunma: 3539

06.08.2018 17:49

deniz, yol, bozuk yol, amasra, tarlaağzı, mugada, hatipler, güzelcehisar, çakraz, bozköy, bartın, bartın sahil, bartın plaj, plaj, sahil, deniz, kum, güneş, bartın tv, bartın haber, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

Hafta sonu denize girip serinlemek isteyen binlerce kişi sahillere koştu. Bartın sahilleri tıklım tıklım dolarken jandarma ve emniyet ekipleri vatandaşların tatil günlerini huzur ve güven içerisinde geçirmeleri için tüm birimleriyle seferber oldu. Plajlara ulaşımı sağlayan yollardaki çukurlar ve dar alanlar ise sürücülere zor anlar yaşattı.

 

Hafta sonu havanın güneşli ve sıcak olmasını fırsat bilen on binlerce kişi soluğu sahillerde aldı. Bartın sahilleri adeta akına uğradı. Amasra, İnkumu, Mugada, Güzelcehisar, Hatipler, Bozköy, Çakraz ve Tarlaağzı gibi sahili bulunan bölgelerde yoğunluk üst seviyelere ulaştı.

 

Yollar çileden çıkardı

 

Bartın halkının yanı sıra Zonguldak, Karabük, Bolu, Kastamonu, Ankara gibi çevre illerden on binlerce vatandaş araçlarıyla Bartın sahillerine geldi. Tarlaağzı, İnkumu, Güzelcehisar, Mugada ve Hatipler gibi binlerce tatilcinin tercihi olan plajların yolları ise vatandaşları çileden çıkardı. Asfalt kalitesi çok düşük olan ve çukurlarla dolu olan yollarda vatandaşlar araçlarıyla ilerlemekte güçlük çekti. İki aracın yan yana geçmekte zorlandığı bölgeler nedeniyle de trafikte uzayan kuyruklar oldu.

 

Otopark yetersizliği yine sıkıntı yarattı

 

Hafta sonu tatili için Bartın plajlarını tercih eden tatilciler gittikleri plajlarda otopark sıkıntısıyla karşılaşırken hatalı parklar nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Amasra ve İnkumu’nda Cumartesi günü başlayan otopark sıkıntısı hafta sonu içinden çıkılmaz bir hale dönüştü. Vatandaşlar plajların bulunduğu merkezlere girmeden araçlarını yol kenarlarına bırakıp sahil bölgesine kadar yürüdü. Mugada gibi bazı plaj bölgelerinde ise araç yoğunluğu ve otopark sıkıntısı nedeniyle birçok araç merkeze giriş yapmadan geri çevrilerek farklı sahillere yönlendirildiler.

 

Jandarma ve Emniyet tedbirler aldı

 

Jandarma ve Emniyet ekiplerinin tüm birimleriyle görev başında olduğu hafta sonunda Bartın sahilleri tarihi kalabalıklara sahne oldu. Vatandaşların huzur ve güven içinde tatillerini geçirmesi için görev başında olan ekipler hatalı parkların önüne geçmeye çalışırken boğulma vakalarına karşı vatandaşlara denizde açılmamaları konusunda da uyardılar. Jandarma ve Emniyet ekiplerince araçlarında değerli eşyalarını bırakmamaları konusunda da uyarılan vatandaşlar mesai başındaki güvenlik güçlerine teşekkür ettiler.

 

Sahiller çöpe büründü

 

Geçtiğimiz hafta sonu Güzelcehisar sahilinde yaşanan çevre kirliliği görüntüsü ise bu hafta sonu Tarlaağzı sahilinde oluştu. Plajda yemek yiyip içeceklerini tüketen günü birlikçiler tarafından kumsala, kayalıklara bırakılan çöpler istenmeyen görüntüler oluşturdu. Öte yandan çöp konteynırları bulunmasına karşın vatandaşların çöplerini konteynırların dışına bırakması da dikkat çekti.

Etiketler: deniz, yol, bozuk yol, amasra, tarlaağzı, mugada, hatipler, güzelcehisar, çakraz, bozköy, bartın, bartın sahil, bartın plaj, plaj, sahil, deniz, kum, güneş, bartın tv, bartın haber, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.10788
0.10832019-09-20 21:04:21