Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YONCA TİM'DEN ANLAMLI İFTAR...

Personellerin aileleri iftarda bir araya geldi...

Okunma: 519

17.05.2019 16:29

Facebook'ta Paylaş

Personellerin aileleri iftarda bir araya geldi...

 

Fabrikanın yemekhanesi bu defa onlar için açıldı.

 

Bartın Organize Sanayi Bölgesi’nde uzun yıllardır hizmet veren ve 400’ü aşkın kişiye istihdam olanağı sağlayan Yonca-Tim Tekstil Fabrikası’nda çalışan personellerin ailelerine fabrika yemekhanesinde iftar yemeği verildi.

Bartın’da 2002 yılında kurulum aşaması başlayan ve 2003 yılında üretime geçen Yonca Tim şehrin en önemli istihdam ve üretim merkezi olmaya devam ediyor.

 

Kuruluşundan bu yana üretim kapasitesini artıran ve ülkenin içine girdiği ekonomik kriz dönemlerinde dahi dirençli yapısıyla çalışmalarını sürdüren fabrikada, işçi aileleri iftar yemeğine konuk oldu.

 

Gündüz mesaisi bitiminden sonra fabrika işçileri servislerle evlerine bırakılırken bu defa iftar davetine katılmak üzere işçi aileleri evlerinden alınarak fabrikaya getirildi.

 

Çocuklarının çalışma ortamlarını merak eden aileler için fabrikanın çalışma alanları ve sosyal tesisleri de iftar programı öncesinde ve sonrasında ziyarete açıldı.

 

Fabrikada çalışan çocuklarının yemek yedikleri masalarda bu defa aileleri yer aldı. Yaklaşık 600 kişinin katılımıyla gerçekleşen iftar programı renkli görüntülere sahne oldu.

 

400’ün üzerinde kişiye istihdam olanağı sağlayan ve Bartın’a değer katan Yonca-Tim Tekstil Fabrikasında ki iftar dualar eşliğinde sona erdi.

 

İftar sonrasında fabrika çalışanlarının aileleri fabrikayı gezerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldıktan sonra tekrar servislerle evlerine bırakıldılar.

 

Fabrika yetkilisi Kerem Aydın iftar programı sonrasında yaptığı açıklamada fabrikada çalışanların ailelerini iftarda ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu iftarları 10 yıldır gerçekleştiriyoruz. Artık geleneksel hale geldi diyebiliriz. Amacımız elbette Ramazan ayının maneviyatını en iyi şekilde idrak edebilmek. Bu anlamda her Ramazanda ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da çalışanlarımızın aileleriyle bir araya gelmek istedik. Gündüz mesaisi sonrasında çalışanlarımızın ailelerini ikamet ettikleri evlerinden alıp iş yerimize gelebilmelerini sağladık. Çok uzak köylerden dahi gelen aileler var. Bazı aileler çocuklarının çalışma ortamlarını gezip görmek istediler. Bu da bizi memnun etti ve fabrikamızın hem üretim alanlarını hem de sosyal alanlarını ailelerin ziyaretine açtık. Yaklaşık 600 kişiyi ağırladığımız iftar programına katılan her bir çalışanımızın ailesine ve yakınlarına bizlerle birlikte oldukları için çok teşekkür ediyoruz. Seneye de bu güzel tabloyu tekrar yaşamak en büyük dileğimiz.” Dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.09933
0.099642019-09-19 05:02:07