Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YÜKSEK KESİMLERDE KAR KALINLIĞI 30 CM...

Bartın’ın yüksek kesimlerinde dün gece saatlerinde başlayan kar yağışı etkili oldu.

Okunma: 1039

14.12.2018 13:29

Facebook'ta Paylaş

Bartın’ın yüksek kesimlerinde dün gece saatlerinde başlayan kar yağışı etkili oldu.

 

İl Özel İdare ekiplerince kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarını açma çalışmaları büyük bir hızla gerçekleştirildi.

 

18 personel ve 9 araçla gerçekleştirilen yol açma çalışmaları kapsamında 226 km yol ağı ulaşıma açıldı.

 

Çalışmalar neticesinde köy grup yollarında kapalı yol bulunmadığı ifade edilirken  İl Özel İdare ÖZKARKOM ekiplerince yürütülecek olan karla mücadelede öncelikler hakkında da bilgiler verildi.Yapılan açıklamada, “Acil hastalar, diyaliz hastaları, doğum, ölüm ve taşımalı eğitim gibi durumlar dikkate alınacaktır. Grup yolları, 1. öncelikli yollar, köy ve mahalle yolları sıralamasına göre karla mücadele edilecektir. Hasta vakalarında 112 Acil Yardım Servisi ve Sağlık İl Müdürlüğünce İl Özel İdaremize verilen diyaliz hastaları isim ve adreslerine göre karla mücadele yapılacaktır.

 

ÖZKARKOM Karla Mücadele Sistemi; İlçe Kaymakamlıkları, İl Jandarma Komutanlığı, 112 Acil Yardım Servisi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Türk Telekom İl Müdürlüğü, ENERJİSA ve Köy Muhtarlıklarımızla koordine edilerek bu kurumlar tarafından verilen bilgiler doğrultusunda karla mücadele çalışmaları yürütülecektir.

 

Karla mücadelede araç gereç ve personel yönünden gerekli hazırlıklar yapılmış olup, herhangi bir sıkıntıya mahal vermeden çalışmalar devam edecektir. Vatandaşlarımıza ilgilileri bilgilendirme yönünde asılsız ve gereksiz taleplerde bulunmamaları; görevlilere de gereken kolaylığı göstermeleri gerekmektedir.  Kamuoyuna önemle duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

4.30748
4.308042020-06-03 14:38:47