Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YURT KAYITLARI İÇİN SON TARİH...

...

Okunma: 3196

07.09.2017 16:43

kyk, bartın kyk, kredi yurtlar kurumu, bartın, yerleştirme, kayıt, başvuru
Facebook'ta Paylaş

 

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında barınma talebinde bulunan öğrencilerin yurt başvuru sonuçları açıklandı. Sonuçlar, öğrencilere SMS’le bildirildi. Yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, kayıtlarını e-Devlet üzerinden 9 Eylül 23.59’a kadar gerçekleştirmeleri gerekiyor.

 

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında barınma talebinde bulunan öğrencilerin yurt başvuru sonuçları açıklandı. Başvuru sonuçlarına göre yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrencilere öğrencilere SMS’le de bildirim yapıldı. Sonuçlar kurumun resmi web sitesi https://sonuc.kyk.gov.tr adresinden de öğrenilebiliyor.  Öğrencilerin kayıtlarını e-Devlet üzerinden 9 Eylül 23.59’a kadar gerçekleştirmeleri gerekiyor.

 

Yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, kayıtlarını e-Devlet üzerinden kolayca yapabilecek. Öğrencilerin 9 Eylül 23.59 a kadar e-devlet şifresiyle https://www.turkiye.gov.tr adresinden kayıtlarını yaptırmaları yeterli olacak. Dileyen öğrenciler, kazandıkları yurda giderek de şahsen kaydolabilecek.

 

Yedek yerleştirmeler  11, 14 ve 18 Eylül'de

 

Öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için ilk üç yedek yerleştirme tarihi de açıklandı. Buna göre ilk yedek yerleştirme 11 Eylül’de, ikinci yedek yerleştirme 14 Eylül’de, üçüncü yedek yerleştirme de 18 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 

Ayrıca yıl içerisinde hizmete açılacak yeni yurtlara da kurumsal internet sitesinden duyuru yapılmak suretiyle yurt başvurusu alınarak öğrenciler yurtlara yerleştirilmeye devam edilecek.   

 

İlk kayıt ücretleri

 

Yurt hakkı kazanan öğrencilerin kendilerine verilen süre içerisinde öncelikle Ziraat Bankası şubelerinden, ATM’lerinden veya http://yurtkur.gsb.gov.tr adresinde yer alan E-ÖDEME ekranından ilk kayıt ücretini ödemeleri gerekiyor. İlk kayıt ücreti içerisinde güvence bedeli, gün bazında yatak ücreti ve yurt kimlik ücreti yer alıyor. Ödenmesi gereken ilk kayıt ücreti, T.C. kimlik numarasıyla ödeme ekranlarından sorgulama yapıldığında otomatik olarak ekrana çıkıyor. 

 

İlk kayıt ücreti öğrencinin yerleştirildiği yurda ve yerleştirme tarihine göre farklılık gösteriyor. Yerleştirme işlemini takip eden ay itibariyle sadece aylık yurt ücreti ödenecek. Güvence bedeli ise bir defaya mahsus alınmakta olup yurttan kayıt sildirildiğinde iade ediliyor. KYK yurtlarının aylık ücretleri, 168 TL ile 285 TL arasında değişiyor. KKTC yurtlarında bu rakam 300 TL olarak uygulanıyor.

 

Yurt kayıtları e-Devlet üzerinden yapılacak

 

İlk kayıt ücretini ödeyen öğrenciler yurt kayıt işlemlerini, e-Devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresi üzerinden YURT KAYIT İŞLEMLERİ linkinden taahhütname onayı yaparak tamamlayacak. Öğrencilerin kayıt işlemi için yurdun olduğu şehre gidip başvurma zorunluluğu bulunmuyor.

 

Gerekli evraklar

 

Yurtta barınmaya başlanıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde en az 4 adet fotoğraf, kan grubu belgesi, öğrenci belgesi ve Kurum tarafından yapılması muhtemel geri ödemelerde kullanılmak üzere öğrencinin kendisine ait bir IBAN numarasının yurt müdürlüğüne teslim edilmesi gerekiyor.

 

Durumunuzu mutlaka bildirin

 

Öğrencilerin kaydoldukları üniversitenin akademik takvim başlangıcına göre yurtta barınmaya başlaması gerekiyor. Akademik takvim başlangıcına göre barınmaya başlamayan öğrencilerin yurt müdürlükleri ile iletişime geçerek durumlarını bildirmeleri gerekiyor.

 

Öncelikli öğrenciler

 

Başvuru esnasında özel ve öncelikli durumu olduğunu beyan eden öğrencilerin yurtta barınmaya başladığı tarihte ilgili belgeyi yurt müdürlüklerine teslim etmeleri gerekiyor. İlgili belgenin ibraz edilmemesi durumunda öğrencinin yurt hakkı geçersiz sayılacak. İl ve yurt müdürlüklerine ait adres ve telefon numaraları yurtkur.gsb.gov.tr adresinden öğrenilebilecek.

 

Kredi/Burs Başvuruları Daha Sonra Alınacak

 

Kredi burs başvuruları ise tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak.

 

Kurumsal İletişim Merkezi (KİM) 7/24 hizmette

 

Kredi ve Yurtlar Kurumu, yurtlara ilişkin öğrencileri bilgilendirmek ve başvuru sırasında karşılaşılabilecek sorunlara daha hızlı çözüm üretebilmek amacıyla KYK KİM’i (Kurumsal İletişim Merkezi) yeniden yapılandırdı.  KYK Kurumsal İletişim Merkezi, 444 1961 numaralı telefon hattı ve Twitter KYK_DESTEK hesabı üzerinden 7/24 öğrencilere hizmet veriyor.

 

Bugüne kadar haftanın 7 günü mesai saatleri içiresinde hizmet veren KYK Kurumsal İletişim Merkezi, artık yıl boyu 7/24 öğrencilere kulak veriyor. Personel sayısı ve hizmet kalitesi artırılan 444 1961’i arayan öğrenci ve veliler, hatta beklemeden daha hızlı ve daha kaliteli hizmet alabiliyor.

 

Sosyal medyada da kesintisiz hizmet

 

Twitter KYK_DESTEK hesabı öğrencilerin her türlü soru ve sorununa anında çözüm sunmak için 7/24 hizmet veriyor. KYK_DESTEK hesabı sayesinde öğrenciler, zaman ve mekân sınırlaması olmaksızın istedikleri an KYK’ya ulaşabiliyor.

 

KYK ile ilgili tüm haber, duyuru ve etkinliklere Facebook GSBKYK, Instagram GSBKYK ve Youtube GSBKYK kanalından da ulaşmak mümkün.

 

Bartın’da kapasite 2 bin 329

 

Bartın Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı öğrenci yurtlarında kız öğrenci kapasitesi bin 422. Erkek öğrenci kapasitesi ise 907. Geçtiğimiz yıl yüzde 100 doluluk oranı ile hizmet veren Bartın Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurtların bu yılda tam kapasite hizmet vermesi bekleniyor.

Etiketler: kyk, bartın kyk, kredi yurtlar kurumu, bartın, yerleştirme, kayıt, başvuru
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.09941
0.099722020-05-25 02:28:11