Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YURTBAY, CUMHURBAŞKANININ O SÖYLEMİNE YANIT VERDİ

"Onları hain mi göstereceksiniz? Allah'tan korkmak lazım!"

Okunma: 4675

10.03.2017 16:59

ünal yurtbay, saadet partisi, referandum,
Facebook'ta Paylaş

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "15 Temmuz'da ölenler evetçiydi" sözlerine yanıt verdi. Yurtbay, "15 Temmuz'da bizim teşkilatımızdan bir çok arkadaşımız hayatını kaybetti. Birçok kardeşimizin, kolu, bacağı koptu. Şimdi onlar 16 Nisan'da hayır derse, onları hain mi göstereceksiniz? Allah'tan korkmak lazım!" diye konuştu.

 

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "15 Temmuz'da ölenler evetçiydi" sözlerine yanıt verdi. Yurtbay yaptığı yazılı açıklamada, "Bizim teşkilatımızdan 15 Temmuz'da birçok arkadaşımız hayatını kaybetti. Birçok kardeşimizin, kolu, bacağı koptu. Şimdi onlar 16 Nisan'da hayır derse, onları hain mi göstereceksiniz? Allah'tan korkmak lazım!" Dedi.

Topluma en büyük kötülüktür


İl Başkanı Yurtbay açıklamasında, "Bu kadar sertleşme, acımasız tavır sergilemenin birçok sağduyulu insanı farklı tavra iteceğine inanıyorum. Bugün meydanlara çıkıp, korkusundan evet diye bağıranlar, şundan emin olsunlar yarın sandığa gittiklerinde hayır diyeceklerdir. Bu hassas dönemde en tehlikeli şey; evet demeyenleri Kandil'le eş tutmak, FETÖ'cülükle suçlamak, bu topluma en büyük kötülüktür. 15 Temmuzdaki bütün evetçiler meydanlardaydılar. Bizim teşkilatımızdan 15 Temmuz'da birçok arkadaşımız hayatını kaybetti. Birçok kardeşimizin, kolu, bacağı koptu. Şimdi onlar 16 Nisan'da hayır derse, onları hain mi göstereceksiniz? Allah'tan korkmak lazım!" Diye konuştu.
 

Endişelerimizi anlatmaya çalışıyoruz

Ülke ve millet olarak çok kritik bir dönemden geçildiğini belirteren Yurtbay, "Üretmeyen bir ekonomiye sahibiz. Siyasette bir tıkanmışlık var. İşsiz bir gençliğimiz, moralsiz bir toplumumuz var. Her gün şehit acısı kor gibi yüreğimize düşüyor. Bu yüzden biz bu referandum sürecinde kampanya yapmayarak, endişelerimizi topluma anlatmaya çalışıyoruz." Dedi.

 

En tehlikeli şey, kutuplaşmaktır


Yurtbay açıklamasının devamında, "İster evet, ister hayır çıksın. Referandumdan sonra birlikte yaşayacağız. Referandum öncesi milleti kutuplaştırmak, evet demeyenler Kandil'le beraberdir demek, hiçbir Hükümet erbabına yakışmaz. En büyük hassasiyeti onların göstermesi icap eder. Kendileri gibi düşünmeyenleri hor görürlerse, ötelerse, yarın referandumdan herhangi bir şekilde hayır çıkarsa ne yapacaklar, nereye gidecekler? Veya referandumdan evet çıkarsa, toplumun geriye kalan kısmını hain ilan edip onları cezalandırmaya, dışlamaya, onlardan kurtulmaya mı çalışacaklar? Allah'tan korkmak icap eder. Böylesine hassas bir dönemde en tehlikeli şey, kutuplaşmaktır. Birbirimizi, 'terörist', 'Hain', 'Bölücü' gibi acımasız yaftalarla suçlamaktır. 'evet' demeyenleri Kandil'le eş tutmak, FETÖ'cüler olmakla suçlamaktır. Bu ayrıştırıcı, ötekileştirici üslup, bize değil, birlik ve beraberliğimizi bozmak, ülkemizi parçalamak isteyen güçlere hizmet eder." Dedi.

15 Temmuz bir milletin direnişidir


Bütün uyarılarına rağmen iktidar yetkililerinin yaptığı açıklamaların, endişelerini azaltmak yerine daha da arttırdığını kaydeden Yurtbay, "Ne demek ‘15 Temmuz'da şehit olanlar evetçiydi! Karşılarına dikilenler hayırcıydı!’  Böyle söz mü olur Allah aşkına. Bu sözler bu aziz millete yapılabilecek en büyük haksızlıktır. En büyük kötülüktür. 15 Temmuz, sağcısıyla solcusuyla, alevisiyle, sünnisiyle, genciyle yaşlısıyla, birlik olmuş bir milletin, bir kalkışmaya karşı topyekün tavır sergilemesidir. Bir milletin direnişidir. Birisi ‘evet’ veya ‘hayır’ dedi diye çıkar onları yuhlar, dışlar, ötekileştirip, hain ilan ederseniz, Allah indinde bunun hesabını veremezsiniz. Ben hükümeti ve muhalefeti aklı selime davet ediyorum. Bu karşılıklı kamplaşma bize bir fayda sağlamaz. Çünkü 16 Nisan'dan sonra da hayat devam edecek. Başımıza bir sürü problemler örülecek. Biz bu mücadeleyi birlikte götürmeyecek miyiz?" şeklinde konuştu.

 

İşsizlik, terör, ekonomide tıkanmışlık…


Referandum sürecinde hükümetten, toplumun tamamını kucaklayacak bir yumuşama beklediklerini de kaydeden Yurtbay, işsizlik, terör, ekonomide tıkanmışlık, dış politikada fecaat, ahlaki ve manevi dejenerasyonun bu toplumun en temel problemi olduğunu, esas bunların konuşulması gerektiğini, Saadet Partisi'nin bütün çabasının da bu yönde olduğunu kaydetti.

Etiketler: ünal yurtbay, saadet partisi, referandum,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.29729
0.297762019-10-21 08:17:14