Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YURTBAY İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

...

Okunma: 987

07.03.2018 21:00

Facebook'ta Paylaş

 

 

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Ankara'da partisinin İl Başkanları Toplantısına katıldı. Toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yurtbay Saadet Partisi’nin Türkiye’te rehber ve pusula olduğunu söyleyerek, “Bizi anlayan milyonlar var." Dedi.

 

Balgat Eğitim Merkezi’nde düzenlenen ve 81 ilden İl Başkanlarının katıldığı toplantının ana başlıklarını basınla paylaşan Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun son günlerde sıkça tartışılan konulara açıklık getirdiğini belirterek, "Bizi anlayan milyonlar var." Dedi.

 

Havanın esmediğine şahit oluyoruz

 

 Özellikle son günlerde gündemden düşmeyen ittifak tartışmalarına değinen Yurtbay, Meclis’e sevk edilen kanunlar üzerinden ittifakın tartışılmasını anlayamadığını kaydederek, “Bir kanun Meclis’e sevk edilir, o kanun üzerinde tartışmalar yapılır. Bu tartışmaları özellikle Meclis’e çoğunluğu elinde bulunduran hükümetin ciddiye alması icap eder. Ama genelde bu havanın esmediğine şahit oluyoruz” Dedi.

 

İtirazımız bu tavra

 

İttifak tartışmalarında bir tarafın ‘milli’ diğer tarafın ise ‘gayri milli’ gibi bir tarifin içerisine girilmesi konusunda da düşüncelerini açıklayan Yurtbay, “Bu kadar badireli bir süreçten geçerken esas olan içerde bir bütün olarak birliği sağlamaktır. Yoksa belli bir istikamette kafadarlık yapanlar bir araya gelebilirler. Kimsenin de buna itirazı olmaz. ‘Ama sen benimle değilsen; sen farklısın hatta gayri milli değil, hainsin’ gibi bir hava estirmeye kalkıyorlar. Bizim esas itirazımız bu tavra. Bunu bir türlü anlatamadık.”

 

Saadet Partisi rehber ve pusula oldu

 

Saadet Partisi ile ilgili yapılan yorumları havsalasının almadığını söyleyen Yurtbay, “Bizi kınamaya kalkanların, bizi tenkit edenlerin, bize akıl verenlerin hiçbirisi bizim ne dediğimizi okumamış, okumuyor. Dinlememiş, dinlemiyor. Hiçbir tanesi söylediğimiz bir itiraza, konuya ‘Ya şu şöyle değil de böyle olmalıdır. Siz yanlışsınız’ demiyor. Onun için biz bütün bu kınayanların kınamasına bakmadan, sadece Cenab-ı Hakk’ın rızasını ve bu milletin faydasını düşünerek tavır koyuyoruz, tavır oluşturuyoruz. Şu anda memleketimizde öyle bir hava doğdu ki adeta Saadet Partisi rehber oldu. Pusula oldu. Ve bizi dinleyen, bizi anlayan bizi anladığı için bugüne kadar ‘ya biz sizi nasıl anlayamamışız’ diyen, yüz binlerce, milyonlarca insan var. Özellikle de gençler arasında.” diye konuştu.

 

Saadet’in kriterleri

 

Türkiye’nin önümüzdeki dönem siyasetini Saadet Partisi’nin belirleyeceğine vurgu yapan Yurtbay, parti kriterlerini de sıralayarak; “Bizim siyasi üslubumuz var. Üslubumuz bize kucaklaşmayı emrediyor. Bizim yönetim anlayışımız; işi ehline vermek. Bizim bir Türkiye vizyonumuz var. Hem içerisinde yaşayan insanlar ‘ne kadar güzel bir memleketim var’ desin, dışarıdan bakanlar da Türkiye’ye imrensin. Adalette 70’inci 80’inci sırada olmak istemiyoruz. Yolsuzlukta zirve yapan ülkelerin arasında sayılmak istemiyoruz. Biz ekonomik olarak dışarıya, bağımlı, muhtaç borca mahkûm bir ülke olmak istemiyoruz. Kendi sanayisini kurmuş, ihtiyacı olan her şeyi kendisi üretmiş, kendi kendine yeterli zirve yapan bir ülke olmak istiyoruz. Bizim vizyonumuz farklı. En büyük kalemin faiz olduğu bir bütçe istemiyoruz, denk bütçe istiyoruz. Asgari ücretin açlık sınırında kalmasına rıza gösteren bir ülke olmak istemiyoruz. Yarısı boşalmış, toprakların çoğu ekilmeyen, çiftçileri mağdur, geçim sıkıntısı çeken bir ülke olmak istemiyoruz. Biz Avrupa’nın, Amerika’nın etine, sütüne, mercimeğine, samanına, buğdayına muhtaç bir ülke olmak istemiyoruz. Bizim vizyonumuza onların hayalleri bile erişemez.” dedi.

 

15 yıl önceki durumla kıyas bile zor

 

Bugün içinde bulunduğumuz durumun 15 yıl önceki durumla kıyaslanamayacak hale geldiğine de vurgu yapan Yurtbay, “Ordumuz şu an Afrin’de savaşıyor. Halbuki bundan 15 yıl önce Afrin’de böyle bir durum yoktu. Irak’ta, kendi iradesini ABD’nin iradesine teslim ettikten sonra, rotayı şaşırdı bu arkadaşlarımız. Orada 1,5 milyon insan katledildi. Katiller bizim aramızda olmayabilir ama o katillere destek verenlerin bu vebalden kurtulmaları mümkün değildir. Bir gün bunun hesabı mutlaka onlardan sorulur. Bizden ayrılırken ortaya koydukları fikirlerinin tamamını bugün reddedebilirler ama biz şu an neye itibar ettiklerine bakarız. Herkes hata yapabilir, herkes yanlış yapabilir. Ama hatasını ve yanlışını gördüğü zaman sadece bir kere ‘Allah bizi affetsin’ demek yetmez. O hatadan dönülmesi icap eder” dedi.

 

Bu mu memleketi düze çıkaracak?

 

Mevcut hükümetin politikaları belirmede tasnif bile yapamadığına dikkat çeken Yurtbay, “Bir politika çizemiyorlar. Ekonomi konuşulmuyor, sosyal problemler konuşulmuyor, Eğitim konuşulmuyor. Bunların derdi İstanbul Kanalı ve 14 tane şeker fabrikasının özelleştirilmesi. Bu mu memleketi düze çıkaracak? Bu mantıkla mı ülke güçlenecek, bir araya gelecek? Bu mantık nasıl bir milli mantık olabilir Allah aşkına? Milli demek bütün milleti hatasıyla, sevabıyla kucaklayabilmektir. Siz milletin yarısını elinizin tersiyle iteleyip, kendinizi milli addederseniz bu sadece komik olarak ortaya çıkar." şeklinde konuştu.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

2.08573
2.086222020-05-30 17:34:37