Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YURTBAY’DAN BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİ ÇAĞRISI

...

Okunma: 2344

28.07.2017 13:27

saadet partisi, ünal yurtbay, kudüs, minting, yenikapı, israil, istanbul, büyük kudüs mintingi
Facebook'ta Paylaş

 

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay'dan Büyük Kudüs Mitingi Çağrısı

 

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ambargosu ve Kudüs'ü başkent olarak kullanma ısrarına karşı 30 Temmuz Pazar günü 17.00’da İstanbul Yenikapı'da miting yapacaklarını bildirdi.

 

İsrail Kudüs'ü başkent olarak kullanmakta ısrar ediyor

 

İl Başkanı Yurtbay açıklamasında İsrail’in her geçen gün daha da saldırganlaştığını ifade ederek, “İsrail tüm dünyanın önünde her geçen gün biraz daha saldırganlaşıyor, daha da pervasızlaşıyor. İsrail'in bu tavrı artık kabul edilemez. İslam İşbirliği Teşkilatı bugüne kadar hiçbir konuda gereken titizliği göstermedi. Sadece beyanatlar veriliyor, ne kadar sert bir edayla verilirse verilsin, İsrail üzerinde maalesef etki meydana getirmiyor. Eğer bugün bu teşkilat, üzerine düşen vazifeyi yerine getirmezse ne zaman getirecek? İsrail Kudüs'ü başkent olarak kullanmakta ısrar ediyor. Şimdiye kadar 300'den fazla kınama yapıldı. Ancak bunun sayısı artsa bile İsrail'e bir etkisi olmadı.” dedi.

Kudüs herkesin ortak paydası

İstanbul’da düzenlenecek olan mitingin her ne kadar Saadet Partisi tarafından düzenlense de hiçbir şekilde parti bayrağı olmayacağının altını çizen Yurtbay, “Mescid-i Aksa'nın girişine metal arama dedektörleri yerleştirildi. İsrail, Birleşmiş Milletler tarafından kuruluşundan beri çeşitli sefer sergilediği vahşi tavırlar sebebiyle ikaz edilmesine rağmen özür dileme ihtiyacını bile göstermeden bu baskısını, bu zulmünü devam ettiriyor. İslam ülkelerinin tek tek, yeri geldiğinde de birlik halinde bir politika belirleyebilmesi için bu hafta sonunda İstanbul'da bir miting düzenlemeyi uygun gördük. Bunu Saadet Partisi olarak organize ediyoruz ama bu mitingimizde hiçbir parti bayrağı olmayacak. Çünkü Kudüs herkesin ortak paydası, herkesin davasıdır. Biz bunu bir vazife, bir vecibe gördüğümüz için tertip ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Parti bayrağı olmayacak

 

Pazar günü İstanbul Yenikapı’da gerçekleşecek Büyük Kudüs Mitingi için çağrıda bulunan Yurtbay, “Biz İsrail'e hem de bütün dünyaya bir mesaj vermek için miting yapıyoruz. 'Bu davaya biz halk olarak, millet olarak sahip çıkıyoruz, siz de ayağa kalkın.' demek için. Parti bayrağı olmayacak. Biz, hangi partiye mensup olursa olsun, bütün milletimiz ekseninde bu hassasiyeti hisseden insanlarını pazar günü saat 17.00'de Yenikapı'ya bekliyoruz.” dedi.

Etiketler: saadet partisi, ünal yurtbay, kudüs, minting, yenikapı, israil, istanbul, büyük kudüs mintingi
Okuyucu Yorumları

Caresizlik

28.07.2017

Darbe gecesi sokaga cikmayin dediniz ciktik. Simdi sokaga diyosunuz kendinize prim yapmya calisiyonuz ama millet sizin dediginize kulak asmaz. Bos yere goruntu vermeyin

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00413
0.004522020-09-25 09:38:35