Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YÜZBİNLER KUDÜS İÇİN BULUŞTU

...

Okunma: 1893

31.07.2017 17:13

saadet partisi, ünal yurtbay, kudüs, minting, yenikapı, israil, istanbul, büyük kudüs mintingi, bartın
Facebook'ta Paylaş

Saadet Partisi’nin “İsrail yalnız güçten anlar” çağrısına kulak veren yüzbinlerce kişi İstanbul Yenikapı’da buluştu. Mitinge Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay’ın yanı sıra Bartın’dan çok sayıda partili katıldı.

 

İsrail tarafından Mescid-i Aksa’da yapılan zulüm ve baskılara karşı Anadolu’nun ve İstanbul’un dört bir yanından yüzbinlerce kişi Yenikapı’ya akın etti. Saadet Partisi tarafından organize edilen ve STK’ların da destek verdiği mitinge Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay’ın yanı sıra Bartın’dan çok sayıda partili katıldı.

 

Bu meydana baktıkça yürekleri ferahlıyor

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Büyük Kudüs Mitingi’nde yaptığı konuşmasında, “Bugün Gazze’nin, Batı Şeria’nın, Ramallah’ın, Kudüs’ün gözü bu meydanda. Halid Meşal’in, İsmail Heniye’nin, Kudüs muhafızı Raid Salah’ın, Mahmud Abbas’ın gözü, yüreği bugün bu meydanda. Mescid-i Aksa’ya Siyonist çizmesi girmesin diye mücadele ederken şehit olan kardeşinin cenazesini defnettikten sonra, üstünün başının kanıyla şehit olma nöbetine koşan koca yürekli mücahit ve mücahidelerin gözü burada. Haktan ve hakikatten yana olanların, ufukta bir umut ışığı arayanların gözü bu meydanda. İnanıyorum ki bu meydana baktıkça yürekleri ferahlıyor. İyi ki Türkiye var, iyi ki İstanbul var, iyi ki bizleri unutmayan kardeşlerimiz var diye heyecanlanıyor, gözyaşı döküyorlar. Çünkü bu meydanda, ‘Filistin işgal altındayken ben nasıl uyuyabilirim’ diyen Selahaddin-i Eyyubi’nin torunları var. ‘200 bin kişilik Bizans ordusu bize doğru yaklaşıyor’ denildiğinde, 20 bin kişilik ordusuna bakıp, ‘Biz de onlara yaklaşıyoruz’ diyen Alparslan’ın torunları var. ‘İman varsa imkân da vardır’ diyen Necmettin Erbakan’ın talebeleri var” diyerek katılımcılara teşekkürlerini iletti.

 

Kudüs İslam Birliği’ne giden yolun mihenk taşıdır

 

Kudüs’ün İslam Birliği’ne giden yolun mihenk taşı olduğunu belirterek konuşmasını sürdüren Karamollaoğlu, “Milli Görüşçüler olarak bizler, Kudüs’ü her zaman İslam Birliği’ne giden yolun mihenk taşı olarak gördük. Bu sebeple Milli Görüş hareketini başlattığımız ilk günden itibaren, hep Kudüs’ü ülkemizin ve dünyanın gündeminde tutmak için, her sene Kudüs Mitingleri yapmayı önemli bir görev olarak gördük” dedi. Rahmetli Erbakan Hocanın daha yola yeni çıkarken 1969 yılında Konya’da gerçekleştirdiği ilk mitingin Kudüs Mitingi olduğunu hatırlatan Karamollaoğlu, “Milli Selamet Partisi’nin kapatılmadan önceki son mitingi de Kudüs için tertip edilmişti. Çünkü bütün ihtilaflarımıza rağmen, İslam dünyasının üzerinde tartışmasız ittifak ettiği tek konu Filistin’dir, Kudüs’tür, Mescid-i Aksa’dır. Gazze’de patlayan bir bomba Dakka’dan Abuja’ya, Kuala Lumpur’dan İslamabad’a, Jakarta’dan Kahire’ye, Şam’dan Cidde’ye, Tahran’dan İstanbul’a aynı acıyla yürekleri yakmaktadır” dedi.

 

Ulvi bir dava ve vazgeçilmez bir sevdadır

 

Karamollaoğlu Kudüs’ün önemine de değinerek, “Bizler, elhamdülillah Müslüman’ız. Ve bizler hakkın, adaletin hâkim olduğu bir dünyanın mücadelesini veriyoruz. Bizler sömürünün olmadığı, herkesin insanca yaşama hakkına kavuştuğu bir dünyanın mücadelesini veriyoruz. Gazze’deki, Kabil’deki, Şam’daki, Bağdat’taki yetimler kadar Washington’un, Londra’nın, Paris’in varoşlarına terk edilmiş evsizlerin de mücadelesini biz veriyoruz. Bizler Hz. Ömer’in, Selahaddin-i Eyyubi’nin Kudüs’e yürüdüğü gibi yürüyoruz. Sultan Fatih’in Bizans’a yürüdüğü gibi yürüyoruz. Hz. Musa’nın Kızıldeniz’e yürüdüğü gibi yürüyoruz. Çünkü biz, zalimlerin zulmünü ortadan kaldırmak, mazlumları kucaklamak için mücadele ediyoruz. Konumu, tarihi ve manası ile öne çıkan şehirler vardır. İnsanlığa yol gösteren önderler bu şehirlerde yetişmiş, hak ve adalete insanlığı bu yerlerde davet etmişlerdir. Kudüs bu şehirlerin en önemlilerinden biridir. Bu itibarla Kudüs, sadece bir şehir, bir mekân, mukaddes bir belde değil ulvi bir dava ve vazgeçilmez bir sevdadır” diye konuştu.

 

Küresel kuşatmaya karşı küresel direniş

 

Kudüs’ün Siyonizm tarafından topyekûn olarak kuşatması ile karşı karşıya olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, “Bu kuşatma aynı zamanda küresel bir kuşatmadır. Bu küresel kuşatmaya ancak küresel bir direnişle karşılık verebiliriz. Bu yüzden zaman konuşma zamanı değil çok çalışma ve şuurla hareket etme zamanıdır. İhtilaflarımızı, farklılıklarımızı kaşıyarak değil ittifaklarımızı güçlendirerek bu kötü gidişatı engelleyebiliriz. Kudüs’ün kurtuluşu için lafa değil icraata ihtiyacımız var. Çünkü ırkçı emperyalizm laftan değil ancak ve ancak güçten anlar. Bu itibarla, başta kendi coğrafyamız olmak üzere bütün insanlığa barış ve huzuru getirecek olan İslam Birliği’nin kurulmasını bir an evvel gerçekleştirmeliyiz.” dedi.

 

Peygamber Efendimizin miraca çıktığı ulu mekân

 

Mescid-i Aksa’nın, ümmetin ortak şuuru olduğunu sözlerine ekleyen Karamollaoğlu, “Mescid-i Aksa, Peygamber Efendimizin miraca çıktığı ulu mekândır. Hakka açılan kapı, zulme karşı direniştir. İlk kıble, ilk istikamettir. Ama hepsinden önemlisi Arap’ıyla, Acem’iyle, Sünni’siyle, Şii’siyle, hepimizin ortak şuuru, ortak paydasıdır. Kudüs, insanlığın adeta turnusol kâğıdıdır. Tarihi hakikatler göstermektedir ki, Kudüs’e hâkim olan yeryüzüne hâkim olmuştur. Kudüs’e zulüm getiren yeryüzünü kana bulamış; barış ve huzur getiren yeryüzünde hakkı ve adaleti hâkim kılmıştır” dedi.

 

Yurtbay: “Söz söylemenin zamanı bitti”

 

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay mitingin ardından yaptığı değerlendirmede Saadet Partisi tarafından düzenlenen mitingin yüzbinleri bir araya getirdiğini söyledi.

 

Kudüs’ün ortak bir dava olduğunu, Kudüs’te ki baskı ve zulümlere karşı durmayı da bir vazife olarak gördüklerini kaydeden Yurtbay, “Mitingi Saadet Partisi olarak düzenledik. Ancak hiçbir parti bayrağı, sembolü yoktu. Çünkü Kudüs hepimizin ortak davasıdır. Biz bunu bir vazife olarak görüyoruz. Bu mitingi bütün dünyaya ve İsrail’e, ‘Biz Kudüs’e bütün bir halk olarak sahip çıkıyoruz, çıkmaya devam edeceğiz. Tüm İslam âlemi olarak ayağa kalkalım’ demek için yaptık. Bu yüzden görüşü ne olursa olsun zulme karşı duran ‘Kudüs bizimdir’ diyen tüm kesimler o mitingdeydi. İsrail’e karşı her saat başı kınama mesajı yayınlamanın bu yangını söndürmeye faydası yok. Aksa’da yaşananlar bardağı taşıran son damla oldu. Artık kınamanın, söz söylemenin zamanı bitti. Tüm İslam ülkeleri bu siyonist zulme karşı bir araya gelmeli” diye konuştu.

 

Yenikapı’da gerçekleşen Büyük Kudüs Mitingine Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay’ın yanı sıra; Merkez İlçe Başkanı Emin Titiz, Teşkilat Başkanı Enes Mekeç, Amasra İlçe Başkanı Celal Vakit, Ulus İlçe Başkanı Bayram Taşçı, Kozcağız Belde Başkanı Şaban Akalın, Kumluca Belde Başkanı Cemal Bayraktar, Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Musa Titiz, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililerin oluşturduğu 50 kişilik ekip katıldı.

Etiketler: saadet partisi, ünal yurtbay, kudüs, minting, yenikapı, israil, istanbul, büyük kudüs mintingi, bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00239
0.002772020-09-25 09:43:06