Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YÜZLERCE NOKTADA GIDA DENETİMİ YAPILDI...

YÜZLERCE NOKTADA GIDA DENETİMİ YAPILDI.

Okunma: 529

31.05.2019 12:30

Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerince tüketici sağlığının korunması ve tüketiciye güvenli gıda arzının sağlanması amacıyla  denetimler devam ediyor.

 

Gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinde, yıl boyunca yapılmakta olan gıda denetimlerine Ramazın ayı süresince ve bayramdan önce yoğunluk veriliyor.

 

Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerince 2018 yılında 3.000 gıda denetimi gerçekleştirilirken 2019 yılının ilk 5 ayında ise bu rakam 1.140’a ulaştı.

 

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Denetimlerimizde işletme ve çalışan hijyeni, ambalaj, etiket bilgileri, son kullanma tarihi vb. hususlar titizlikle kontrol edilmekte, bilgilendirme yapılmakta ve gerekiyorsa yasal uyarılarda bulunulmaktadır. Ayrıca gıda işletmesi çalışanlarına da hijyen eğitimleri de verilmektedir. Bu eğitimlerde genel ve özel hijyen gereklilikleri, gıda güvenirliği kriterleri ile gıda satış, toplu tüketim ve üretim yerlerinde çalışan personelin kişisel bakım ve hijyeni, işletme hijyeni, alet-ekipman hijyeni konularına yer verilmektedir. Bu amaçla  2019 yılında Gıda Kontrolörlerimizce 114 gıda işletmesi çalışanına hijyen eğitimi verilmiştir. Denetimlerimiz ve gıda hijyen eğitimlerimiz güvenilir gıda arzının ve tüketicilerin güvenilir gıdaya ulaşmalarının sürekliliği için etkin bir şekilde devam edecektir.” denildi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

2.21452
2.215192019-09-18 10:16:28