Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ZİRAAT KATILIM BANKASI ŞUBESİ AÇILDI

Bartın’da ilk kamu katılım bankacılığı şubesini Ziraat Bankası açtı. Ziraat Katılım’ın şube açtığı 18’inci il Bartın oldu.

Okunma: 93

22.11.2021 12:38

Facebook'ta Paylaş

Ziraat Katılım Bankası’nın Bartın şubesi hizmete başladı. Kemerköprü mevkiindeki şubenin açılışına Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Metin Özdemir, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, BARFED Başkanı Mehmet Yılmaz’ın yanı sıra STK ve siyasi parti temsilcileri de katılım sağladı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Bartın’da açılış gerçekleştiren ilk katılım bankası Ziraat Katılım Bankası oldu. Bu nedenle Genel Müdürümüze çok çok teşekkür ediyorum. Ziraat Katılım Bankası Bartın’ımızda büyük bir ihtiyaca cevap verecek. Bugün hava yağmurlu ve bu yağmurun bereketiyle bereketlensin diyorum. Hepinizi bu duygu ve düşüncelerle selamlıyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” Şeklinde konuştu.

2025 yılında yüzde 15 paya ulaşmış olacağız

Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Metin Özdemir yaptığı açıklamada, “Hem vatandaşlarımızın birikimlerini faizsiz finans sisteminde değerlendirmelerini temin etmek hem de yatırımcılarımızın işlerini büyütmesine katkı sağlayacağız. Katılım bankacılığı, son yıllarda bankacılık sektöründeki payını hızla artırıyor.  Yıllardır yüzde 5 seviyesinin üzerine çıkamamıştık. Ama kamunun da işin içine el atmasıyla şu an yüzde 7.5’ğu geçmiş durumdayız. Bu tempoyla devam ettiğimiz sürece de inşallah hedefimiz olan 2025 yılında yüzde 15 paya ulaşmış olacağız.” Dedi.

Nakit vermiyoruz, yatırımcının neye ihtiyacı varsa…

Krediye ihtiyacı olan vatandaşlara doğrudan para vermediklerini ve kişinin neye ihtiyacı var ise o ihtiyacın alımına kaynak olduklarını aktaran Özdemir, “Biz doğrudan krediye ihtiyacı olan vatandaşa nakit para vermiyoruz. Neye ihtiyacı varsa, bir mal alımına kaynak teşkil ediyoruz. Verdiğimiz kredinin doğrudan ekonomiye geri dönmesini sağlıyoruz. Buraya tasarruflarını getirenler tabi inançlarından dolayı, faiz hassasiyeti olan vatandaşlarımıza da tasarruflarının değerlendirilmesini temin etmeye çalışıyoruz. Çıkış noktamız tabi kendi inanç değerlerimiz. Bu faaliyetlerden elde ettiğimiz karı onlarla paylaşarak birikimlerini değerlendirmelerine vesile oluyoruz. Katılım bankacılığını bir medeniyet bankacılığı olarak görüyoruz. Dünyanın yeni bir modele, sisteme ihtiyaç duyduğunu hepimiz görüyoruz. Kendi medeniyetimizden doğmuş böyle bir sistemin,  önce ülkemize sonra dünyaya tanıtılmasını güzelliklerini göstermemiz lazım.” İfadelerinde bulundu.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00377
0.004352021-12-06 17:30:21