Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BASIN KARTI KOMİSYONU 19 EKİM’DE TOPLANACAK

Yurdun dört bir yanında olduğu gibi Bartın’da da gazetecilik yapan birçok kişinin başvuru sonucu beklediği Sarı Basın Kartları ile ilgili kararların alınacağı Basın Kartı Komisyonu Toplantısı’nın 19 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirileceği açıklandı.

Okunma:

29.09.2016 16:22

Facebook'ta Paylaş

 

Yurdun dört bir yanında olduğu gibi Bartın’da da gazetecilik yapan birçok kişinin başvuru sonucu beklediği Sarı Basın Kartları ile ilgili kararların alınacağı Basın Kartı Komisyonu Toplantısı’nın 19 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirileceği açıklandı.

İlk kez basın kartı alacak basın mensupları ile sürekli basın kartı alacak basın mensuplarının müracaatlarının değerlendirileceği Basın Kartı Komisyonu Toplantısı’nın 19 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirileceği açıklandı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Ankara’da Genel Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapılacaktır. Toplantıda; ilk kez basın kartı alacak basın mensupları ile sürekli basın kartı alacak basın mensuplarının müracaatları Basın Kartı Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde görüşülerek karara bağlanacaktır. Basın Kartı Komisyonu toplantısında 11 Ekim 2016 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze intikal ettirilen başvurular görüşülüp karara bağlanacaktır.

Bu bağlamda; başvuruları Komisyona intikal ettirilecek başvuru sahiplerinin aşağıdaki hususları göz önünde bulundurmaları gerekmektedir: Mesleki çalışma göndermesi gereken başvuru sahipleri, Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde (www.byegm.gov.tr) yer alan “Basın Kartı” bölümüne girerek Mesleki Çalışma Gönder kısmından mesleki çalışmalarını sisteme yüklemelidirler. Mesleki çalışmalarla ilgili detaylı bilgi il müdürlüklerimizden alınabilir.

Sürekli basın kartı başvurusunda bulunanlardan mesleki çalışma niteliğinde olmayan bir belge ile durumlarını tevsik etmek isteyenlerin söz konusu belgeleri basılı ortamda il müdürlüklerimiz aracılığıyla Genel Müdürlüğümüze intikal ettirmeleri gerekmektedir.

Başvuru sahiplerinin çalıştıkları gazete/dergi örneklerinin “pdf” olarak Komisyon görüşüne sunulması öngörüldüğünden yayınların “Devlet Enformasyon Sistemi”ne yüklenmesi hususunda gereken özenin gösterilmesi gerekmektedir.

Konuyla ilgili soru ve sorunların Basın Kartı Destek Hattı: (312) 583 61 60ve basinkarti@byegm.gov.tr elektronik posta adresi aracılığıyla iletilmesi halinde daha hızlı çözümler sunulabilmesi mümkün olacaktır.”

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1718452407.81822024-06-15 14:53:27