Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AYDIN'DAN ÇAKIR'A ZİYARET

....

Okunma: 61

27.06.2021 19:59

Facebook'ta Paylaş

AYDIN’DAN ÇAKIR’A ZİYARET
Bartın Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Aydın Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır’ı makamında ziyaret etti.

Bartın Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Aydın Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette karşılıklı görüş alışverişleri yapılırken Aydın, Başkan Çakır’a çalışmalarında başarı dileklerinde bulundu.

Ziyarette bir açıklama yapan Aydın, “Amasra’mız Fatih Sultan Mehmet’in de ifade ettiği gibi dünyamızın göz bebeği. Gerek tarihi, gerekse doğal güzellikleri ile ülkemiz, bölgemiz ve Bartın’ımız için turizm penceresi olan Amasra ilçemizde belediyecilik hizmet sunmak büyük sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Özellikle Pandemi dönemi sürecinde Amasralı esnaflarımızda büyük yara aldılar. Önümüzdeki yaz sezonunu iyi değerlendirerek kayıplarını kapatmayı arzu ediyorlar. Amasra Belediyesi Pandemi döneminde yaptığı çalışmalarla göz dolduran bir belediye oldu. Önümüzdeki hafta ve aylarda özellikle bayram tatili gibi dönemlerde Amasra’nın nüfusu tıpkı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi kat ve kat artacak. İşte bu noktada belediye hizmetleri çok büyük değer kazanıyor. Yurdumuzun dört bir yanından Amasra’ya gelen misafirlerin en iyi şekilde ağırlanması kentimizin tanıtımı açısından çok değerli. Bu süreçte bizlerde medya olarak gereken desteği sunmaya çalışıyoruz. Amasra Belediye Başkanımız Recai Çakır ve tüm ekibine başarılar diliyorum.” Dedi.

Başkan Recai Çakır’da Aydın’a nazik ziyaret ve güzel dilekleri için teşekkür ederek, “Amasra hepimizin. Biz Amasra Belediyesi olarak hem Amasralılara hem de ilçemize tatil için gelen misafirlere en iyi hizmeti sunmakla mükellefiz. Amasra’nın tarihini ve elbette eşsiz doğal güzelliğini geleceğe taşıma noktasında ise hepimize önemli sorumluluklar düşüyor. Özellikle 1 Temmuz sonrasında sokağa çıkma kısıtlamalarının kalkacak olmasıyla birlikte Amasra’da hareketli bir yaz sezonu yaşanacak. Ekiplerimizle birlikte bu sezonu en iyi şekilde geçirmek üzere hazırlıklarımızı yaptık.” Şeklinde konuştu.

Amasra ilçesindeki son gelişmeler ve belediye çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Çakır, “İlçemiz için büyük önem taşıyan yolcu iskelemize ilk yolcu gemisinin önümüzdeki günlerde gelmesini bekliyoruz.  Bu durumun sürekliliği Amasra turizmi için büyük bir değer yaratacak.  Ayrıca ilçemizde su sorununun kalıcı olarak çözüme kavuşabilmesi noktasında bugüne kadar birçok adım attık. Nihayetinde yaz sezonlarında nüfusu 60 binlere ulaşan ilçemizde su sorunu yaşamayacak konumdayız. Yine sosyal medyada gündem olan konulardan biri halk plajının durumu. Bu plajda ilk kez kiralama yapılmıyor. Geçtiğimiz sezonlarda da benzer kiralamalar yapılmıştı. Biz plajın 3’te 1’ini vatandaşlarımıza ayırdık. Yani Amasra’mızı ziyaret edecek vatandaşlar bu plajı ücretsiz kullanabilecekler. En büyük sorunlarımızın başında Kaleşah mevkiinden Amasra ilçe merkezine ulaşım sağlayan yolun bozuk olması geliyor. Bu yolda gerekli çalışmaların yapılması içinde girişimlerde bulunduk. Konuyu Ulaştırma Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Amasra ziyareti esnasında da dosya ile kendilerine bildirdik. Gerekli onayın gelmesini ve çalışmaların başlamasını bekliyoruz.” Dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00872
0.009472021-08-01 11:21:20