Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN'DA HEDEF SIFIR İŞSİZLİK

...

Okunma: 6197

09.02.2017 20:37

Facebook'ta Paylaş

 

Bartın İş-Kur İş Müdürü Adnan Arslan, "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı"nın işleyişi, program kapsamında Bartın’da yürütülen çalışmalar ve hedefler hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Arslan, Bartın’da hedefi büyük tutarak “Sıfır İşsizlik Hedefi” belirlediklerini kaydettiği açıklamasında mesai merhumu gözetmeksizin bu hedefe ulaşmak anlamında çalıştıklarını söyledi.

 

Bartın İş-Kur Müdürü Adnan Arslan, "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı" hakkında yürütülen çalışmalar ve hedefler hakkında düzenlediği basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. Bartın için hedefi büyük tuttuklarını kaydeden İş-Kur Müdürü Arslan, “Bartın’da ‘Sıfır İşsizlik Hedefi’ belirledik. Bu doğrultuda tüm çalışanlarımızla birlikte başarılı olmak için gayret göstereceğiz. Bunu hep birlikte yapacak ve başarıya ulaşacağız.” Dedi.

 

Yeni bir istihdam seferberliği

 

İş-Kur İl Müdürü Arslan Tarih boyunca Türk milletinin birlik beraberlik içinde çok önemli başarılara imza attığını ifade ederek başladığı konuşmasında bunun son örneğinin 15 Temmuz olduğunu belirterek, “Türk milleti 15 Temmuz’da birlik beraberlik içersinde önemli bir başarıya daha imza atmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her alanda milli seferberlik ilan etmek yoluyla bunun devamını sağlamıştır. Bu bilinçle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu “Akıl ve Alın Teriyle Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” sloganıyla yeni bir istihdam seferberliği başlattı. Genel Müdürlüğümüzün emirleri doğrultusunda bizde ilimizde bu seferberlikle ilgili çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz.” Dedi.

 

Sıfır İşsizlik Hedefi belirledik

 

Milli seferberlik sürecinde vatandaşların ayağına hizmet götürmeyi ve vatandaşların kurum hizmetlerinden olabildiğince yararlanmasını sağlamayı amaç edindiklerini belirten Arslan, “Kurumumuzdan haberdar olmayan veya kurumumuza hiç işi düşmemiş vatandaşlarımızı haberdar etmeyi amaçlayan yoğun bir çalışma içerisine girdik. Bu çalışmalarla ilgili olarak kurum içerisindeki hizmetlerimiz hızla devam ederken ilimizin muhtelif yerlerinde, halkımızın yoğun olarak bulunduğu bölgelerde stantlar açarak, sivil toplum kuruluşlarını ve iş yerlerini ziyaret ederek, bilgilendirme toplantıları düzenleyerek ve işbirliğine davet ederek bu seferberliğe katkıda bulunmayı planladık. İlimizde tüm kurum çalışanlarımız ve paydaşlarımızla birlikte bizde hedefi büyük tutmak durumundaydık ve büyük tuttuk. Bartın’da ‘Sıfır İşsizlik Hedefi’ belirledik. Bu doğrultuda bütün çalışmalarımızda en iyi şekilde başarılı olmak için gayret göstereceğiz. Bunu hep birlikte yapacağız ve başarıya ulaşacağız.” Diye konuştu.

 

Başarıya birlikte ulaşacağız

 

Seferberlik sürecinde herkese görev düştüğünün de altını çizen Arslan, “Hepimizin görevleri var ve her vatandaşımızın birlik beraberlik içinde istihdam seferberliğine katkıda bulunmasını yani yararlanmasını sağlıyoruz.  İnsanlarımız, işverenlerimiz devletimizin vermiş olduğu tüm teşviklerden yararlanarak istihdamı artırsınlar, iş arayan vatandaşlarımız kurumumuzla işbirliği halinde iş bulma çabalarına bizimle birlikte devam etsinler. Biz mesai merhumu gözetmeksizin çalışmaya hazırız ve bu çalışmaları birlikte yürütmeye talibiz. İş ve meslek danışmanlarımız ve biz yöneticiler olarak vatandaşlarımıza bu konudaki hizmetlerimizi sürdürmeye talibiz ve bunu yaparak başarıya birlikte ulaşacağız.” Dedi.

 

Milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum

 

Arslan açıklamasının son bölümünde başta Bartın Valisi Nusret Dirim olmak üzere tüm paydaşlara desteklerinden dolayı teşekkürlerini ileterek, “Sayın Valimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kendilerinin destekleri olmadan ilde çalışmalarımızın sağlıklı sürdürülebilmesi mümkün değil. Sayın Valimiz bu konuda bize büyük destek veriyor bundan dolayı kendilerine müteşekkiriz. Ayrıca paydaşlarımız olan sivil toplum kuruluşlarına, meslek odalarına, iş adamlarımıza, işverenlerimize bizlere göstermiş oldukları yakınlıklarından dolayı teşekkür ederiz. Bu çalışmaların Bartın iline, Bartın’da yaşayan insanlarımıza, milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00559
0.006182021-05-12 05:56:51