Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BODASAKİ KONAĞI YENİDEN İNŞA EDİLİR Mİ?

...

Okunma: 1850

30.07.2019 12:07

Facebook'ta Paylaş

Bartın Valisi Sinan Güner Millet Konağı’nda Kırtepe Mahallesi Muhtarı Münir Fazıl Seyhan ve mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantıda Vali Güner Kırtepe Mahallesi Muhtarı Münir Fazıl Seyhan ve mahalle sakinlerinin sorun, talep ve önerilerini dinledi.

 

Toplantıda açıklama yapan Vali Güner mahalle muhtarlıklarında vatandaşlarla bir araya gelmek istediğini ama fiziki şartlardan dolayı Millet Konağı’nı tercih ettiklerini belirterek mahalle sakinlerine davete katıldıklarından dolayı teşekkür etti.

 

Vali Güner açıklamasında ayrıca önümüzdeki günlerde de bu tür buluşmaların devam edeceğini belirterek mahalle sakinleriyle bir araya geleceğini ifade etti.

 

Bartın Lisesi’ne yıkım-onarım talebi

 

Gerçekleştirilen toplantıda Kırtepe Mahallesi Muhtarı Münir Fazıl Seyhan ve mahalle sakinleri sorun, talep ve önerilerini Vali Güner’e iletti. İlk olarak Bartın Lisesi binasının konuşulduğu toplantıda lise binasının artık modern eğitime cevap veremediğini lise binasının yıkılarak yerine daha modern bir bina yapılması ya da onarılması talep edildi.

 

Bodosaki Konağı yeniden inşa edilsin

 

Ayrıca geçmişte Eski Orta Mektebi olarakta kullanılan günümüzde ise sadece temel taşları kalmış olan Bodosaki Konağı’nın yeniden yapılması, yapılan binanın ise eğitim tarihi ile ilgili bir müzeye dönüştürülmesi talebi iletildi.

 

Tünel turizme kazandırılsın

 

Yine mevcut Bartın Lisesi sınırları içinde kalan alandan eski klise şimdiki sanat evi binasına giden tünelin de ortaya çıkarılarak turizme kazandırılması istendi.

 

Elektrik kesintilerine çözüm istendi

 

Vali Güner ise konuyla ilgili not alarak konuyu değerlendireceğini ifade etti. Toplantıda konuşulan bir diğer konu ise mahallede yaşanan elektrik kesintileri oldu. Mahalle Muhtarı Münir Fazıl Seyhan ağaç dallarının elektrik kesintilerine sebebiyet verdiğini ifade ederek budama yapılması için ilgili kurumlara başvuruda bulunduklarını ama henüz bir çalışma yapılmadığını belirtti.

 

Muhtar Seyhan ayrıca mahallede yaşanan otopark sorununu da gündeme getirerek bu konuda gerekli çalışmaların bir an önce yapılmasını talep etti.

 

Vali Güner’e teşekkür

 

Toplantının sonunda Kırtepe Mahallesi sakinleri uzun yıllardır sorunlarının Valilik düzeyinde dinlendiği bir toplantı gerçekleştirilmediğini ve bu konuda hassas bir yaklaşımda bulunarak toplantı düzenleyen Bartın Valisi Sinan Güner’e teşekkür ettiler.

 

İnkumu yoluna tam not

 

Yine toplantının son bölümünde Vali Güner’a İnkumu yolundaki onarım çalışmalarından dolayı teşekkür eden Kırtepe sakinleri, “Çocuklarımızı İnkumu’na göndermeye korkar olmuştuk. Otobüslerle ve kendi araçlarımızla o bölgeden geçmeye korkuyorduk. İnkumu yol güzergahında sıkça kazaların yaşandığı bölgede yapılan genişletme ve yenileme çalışmaları gerçekten uzun yıllardır beklentilerimiz arasındaydı. Artık gönül rahatlığı içinde İnkumu’na ulaşım sağlayabiliyoruz.” dediler.

 

Bartın Valisi Sinan Güner sorun ve taleplerini not aldığını ifade ederek konuları değerlendireceğini ifade etti. Gerçekleştirilen toplantı karşılıklı sohbet ve temennilerle sona ererken Vali Güner ve eşi Beyhan Güner daha sonra Millet Konağı’nda verilen bilgisayar, tel kırma ve mısır soymuyu örücülüğü (hasır örme) kurslarını ziyaret etti.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00278
0.00332021-05-12 05:49:44