Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
EŞİNE BÖBREĞİNİ VERECEK AMA…

...

Okunma: 12335

07.02.2017 21:55

Facebook'ta Paylaş

 

Nadiye Ergün, böbrek yetmezliği nedeniyle yıllardır diyaliz makineleri ile hayata tutunmaya çalışıyor. Eşi Yaşar Ergün’un kendisine vereceği böbrek ile hayata yeniden dört elle sarılacak ancak imkansızlıklar çifte fırsat vermiyor.

Bartın’ın Kozcağız beldesi Alabaş Köyü’nde yaşayan Nadiye Ergün uzun yıllardır böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize bağlı yaşıyor. Ev işlerini dahi yapamayan Nadiye Ergün’un en büyük destekçisi eşi Yaşar Ergün. Evin çamaşırından bulaşığına, temizliğinden aşına kadar her işle o ilgileniyor.

 

Daha önce yapılan kontrollerde böbrek uyumunun sağlandığı ve eşine böbreğini verebileceğini öğrenen Yaşar Ergün, eşinin rahatsızlığı ve bakımı dolayısıyla çalışamıyor.

 

Yaşar Ergün’un tek dileği eşinin diyaliz makinelerinden kurtulup sağlığına kavuşabilmesi. Üstelik eşine böbreğini de vermeye hazır ancak çiftin ekonomik durumları ameliyat masrafları ve sonrasına fırsat vermiyor.

 

Yarısı pirket tuğla yarısı ise ahşap olan evlerinde soğuk ve hastalıkla mücadele eden, çalışamadıkları içinde ekonomik sıkıntılar içinde boğuşan çiftin tek dileği ameliyat masrafları için kendilerine destek olunması.

 

Aileye yardımda bulunmak isteyenler için

Finansbank Bartın Şubesi

TR96 1000 0000 0065 3402 11

Hesap Sahibi: Nadiye Ergün

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00519
0.005872021-05-12 04:26:14