Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GEZEN YAYLASINDA ŞENLİK

Kar kuyusunu görenler hayrete düştü...

Okunma: 3360

22.08.2017 20:16

gezen yaylası, bartın, kumluca, kar, kar kuyusu, şenlik
Facebook'ta Paylaş

Kumluca Belediyesi tarafından her yıl düzenlenerek geleneksel bir boyut kazanan Gezen Yaylası Şenliklerinin bu yılda büyük ilgi gördü. Şenlik alanında ok atışları için oluşturulan platformda Bartın Valisi Nusret Dirim ve protokol üyeleri de atış gerçekleştirirken yaylada yaz mevsiminde dahi erimeyen kar kütlelerinin bulunduğu kar kuyusu şaşkınlık yarattı.

 

Kumluca Belediyesi tarafından her yıl düzenlenerek geleneksel bir boyut kazanan Gezen Yaylası Şenlikleri bu sene de büyük ilgi gördü. Hafta sonu düzenlenen şenliğe Bartın Valisi Nusret Dirim’de katılanlar arasındaydı.

 

Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can’ın ev sahipliği yaptığı şenliğe Vali Dirim’in yanı sıra Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Bartın İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Vali Dirim şenliğe katılan vatandaşlarla sohbet ederken şenlik alanında ok atışları için oluşturulan platformda da ok atışı yaptı.

 

Başkan Can: “Tanıtım çalışmalarımız devam ediyor”

 

Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can düzenlenen şenliğin beldenin tanıtımı için önemli olduğuna vurgu yaptığı konuşmada, “Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Gezen Yaylası şenliklerini bu yılda düzenliyoruz. Beldemizin önemli değerlerinden olan yaylamızın tanıtımı için çalışmalarımız devam ediyor. Buraya gelen misafirlerimizin burada rahat bir nefes alması için büyük bir fırsat, ben bütün vatandaşlarımızı doğası ormanı yeşili ve kar kuyusunda kar oynayabileceğiniz Gezen yaylasına bekliyorum.”dedi.

 

Ok atışı için oluşturulan platformda Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Bartın İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı’da ok atışı yaptılar.

 

Kar kuyusuna büyük ilgi

 

Gezen yaylasında her mevsim ve her ayda erimeyen kar kütlelerinin bulunduğu kar kuyusu Vali Dirim ve protokol üyelerini şaşkınlığa uğrattı.

 

Vali Dirim: “Bulunmaz bir fırsat”

 

Vali Dirim Karadeniz Bölgesinde eşsiz manzarası bulunan Gezen yaylasına turistlerin gelebilmesi için gereken yatırımların yapılacağını ifade ettiği konuşmasında, “12 ay boyunca kar bulunan ‘kar kuyusu’ buraya gelecek turistlerimiz ve misafirlerimiz için bulunmaz bir fırsattır. Çünkü Ağustos ayının sıcağında burada kar topu oynanabilir. Herkesi buraya bekliyoruz.”dedi.

 

Vali Nusret Dirim kar kuyusunda selfie çekmeyi de ihmal etmedi.

Etiketler: gezen yaylası, bartın, kumluca, kar, kar kuyusu, şenlik
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00405
0.004612021-05-12 05:50:18