Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
HACI ADAYLARI UĞURLANDI...

Milletvekili Tunç'ta uğurlama törenine katıldı...

Okunma: 2800

31.07.2017 17:38

yılmaz tunç, hacı adayları, uğurlama töreni, bartın, cumhuriyet meydanı, hac, kutsal topraklar, ibadet
Facebook'ta Paylaş

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’dan kutsal topraklara hac ibadeti için  ilk kafile olarak yola çıkan hacı adaylarını uğurlama töreninde yaptığı konuşmada, “Allah haccınızı ve orada yapacağınız ibadet ve dualarınızı kabul etsin, güle güle gidip, güle güle gelmeyi nasip etsin, kutsal topraklara bizde de selam götürün, yolunuz açık olsun” dedi.

 

Bartın Ekrem Turizm organizasyonunda Bartın Cumhuriyet meydanında düzenlenen Hacı adaylarını uğurlama programına AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Müftüsü Mahmut Gündüz, hacı adayları ve hacı adaylarının çok sayıda yakını katıldı.

 

Hacı adaylarını uğurlama programı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İlahi grubunun ilahileri okumasının ardından İl Müftüsü Mahmut Gündüz’ün hacı adaylarına ve uğurlamaya gelen yakınlarına hitaben bir konuşma yaptı. Müftü Gündüz’ün konuşmasının ardından AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç yaptığı konuşmada “bu gece mübarek bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Allah mübarek eylesin. Hac İslam’ın 5 şartından biridir. Bu vazifeyi yerine getirmek için yollara düşüyorsunuz ve en sevdiklerinizden belli bir süre ayrı kalmak durumunda kalıyorsunuz. Canab-ı Allah kutsal topraklardan sağ salim dönmenizi nasip eylesin. Canab-ı Allah yapacağınız ibadetleri, dualarınızı kabul eylesin. Ülkemiz için, milletimiz için, çocuklarımız ve geleceğimiz için de dua edin. Geçen sene 15 Temmuzda hep birlikte yine bu meydandaydık. İşte o karanlık gecelerin bir daha ülkemizde yaşanmaması için dualar edin. Dünya mazlumları için, dünya Müslümanlarının huzura kavuşması, insanlığın huzura kavuşması için, savaşların sona ermesi için dualar edin. Her gün 5 vakit namaz için yöneldiğimiz kıblemize en yakın olacaksınız. Tahaf yapacaksınız. Orada yapılan dualar en makbul dualardır. Peygamber efendimize gidiyorsunuz, onun kabristanını ziyaret edeceksiniz o kutsal yerlere gittiğinizde bizden de selam götürün. Ülkemizi sizleri uğurlayanları hatırlayın ve içinizden gelen duaları yapın. Allah haccınızı ve orada yapacağınız ibadet ve dualarınızı kabul etsin, güle güle gidip, güle güle gelmeyi nasip etsin, yolunuz açık olsun” dedi.

 

Konuşmalardan sonra yapılan duanın ardından hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı.

 

Etiketler: yılmaz tunç, hacı adayları, uğurlama töreni, bartın, cumhuriyet meydanı, hac, kutsal topraklar, ibadet
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0045
0.005062021-05-12 03:55:08