Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İŞTE SEL BİLANÇOSU

...

Okunma: 3082

24.08.2017 16:20

kurucaşile, sel, nusret dirim, vali nusret dirim, bartın
Facebook'ta Paylaş

Bartın Valisi Nusret DİRİM Salı günü etkili olan sağanak yağış sonrasında sel felaketi yaşanan Kurucaşile İlçesinde çalışmaları yerinde denetleyerek, incelemelerde bulundu.


Vatandaşlara geçmiş olsun temennisinde bulunan Vali Dirim su baskınına uğrayan ev ve işyerlerini tek tek ziyaret etti.


Vali Dirim, bölgedeki incelemelerinin ardından Kurucaşile Kaymakamlığına geçerek, Kurucaşile Kaymakamı Murat Ekinci, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nurhan Doğruöz ve daire amirleriyle toplantı yaptı.


Daha sonra Kurucaşile Belediye Başkanlığı'na geçen Vali Dirim, Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın tarafından ilçedeki son durum hakkında bilgilendirildi.


Vali Dirim, su baskını nedeni ile ıslah çalışması yapılan derenin içerisine biriken taş yığınlarının temizlenmesi, yollarda meydana gelen heyelanların temizliğinin yapılması ve vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi ile ilgili kurumlara talimat verdi.


İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü teknik personellerince 23.08.2017 tarihinde yapılan tespit sonucunda, Kurucaşile İlçemizde 10 konut, 14 işyeri, 25 depo ve 2 aracın aşırı su baskınından dolayı zarar gördüğü tespit edildi.

Etiketler: kurucaşile, sel, nusret dirim, vali nusret dirim, bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00398
0.004582021-05-12 05:09:13