Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KOZCAĞIZ BARAJINDA SON DURUM

...

Okunma: 1980

30.07.2019 11:18

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, inşaat çalışmaları hızla devam eden Kozcağız Barajı inşaatında, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, İl Genel Meclisi Üyesi Giray Gülsoy ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte incelemelerde bulunarak, yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Bartın il merkezini ve Kozcağız beldesini taşkın zararlarından koruyacak

 

Kozcağız Beldesinde, Kozcağız çayı üzerine inşa edilen Kozcağız Barajı inşaatında incelemelerde bulunan Milletvekili Tunç, “Kozcağız Barajı sulama ve taşkın koruma maksatlı olarak inşa ediliyor.  Kozcağız Barajı tamamlandığında Bartın il merkezini ve Kozcağız beldesini taşkın zararlarından koruyacak, Bartın’da toplam 24 bin 600 dekar zirai alanın sulanması için gereken suyun depolanmasını sağlayacak.” Dedi.

 

Kozcağız Barajı bu yıl sonu tamamlanacak

 

Milletvekili Tunç, Kozcağız Barajı’nın 9 Temmuz 2014 günü temeli atılarak yapımına başlanan üç barajdan biri olduğunu ifade ederek “Kirazlıköprü ve Kışla Barajı tamamlanarak Cumhurbaşkanımızın Ankara’dan yaptığı canlı bağlantı ile açılışı gerçekleşti. Depolama hacmi 46 milyon m3 ve  kret uzunluğu 274 metre, temelden yüksekliği 54 metre olacak olan  Kozcağız Barajı’nın inşaat çalışmalarının bu yıl tamamlanması planlanıyor. Baraj inşaatında derivasyon tüneli tamamlandı, su derivasyon tüneline çevrildi. Dolusavak betonu, menba ve mansap batardolarında imalatlar devam ediyo. Barajın gövde inşaatında sona gelindi. Barajdan geçen Kumluca yolu geçişinin inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.” Dedi.

 

Büyük eserler kazandırmanın onurunu yaşıyoruz

 

Milletvekili Tunç, Bartın’da her alanda olduğu gibi DSİ yatırımlarında da çok büyük eserler ortaya koymanın onurunu yaşadıklarını belirterek, bu eserlerin Bartın’a kazandırılmasında başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, DSİ bölge ve şube yetkilileri ile tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum dedi.   

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00381
0.004332021-05-12 05:07:16